До теми
ЛКП «Львівелектротранс» отримало шість з семи нових трамваїв «Електрон». Планується, що вони вже наступного тижня почнуть перевозити львів’ян, а з середини листопада поїдуть новою колією на Сихів.
Протягом двох місяців трамваї привозили по-одному на спеціальній вантажівці із заводу до депо на вул. Городоцькій. Зараз у депо стоять вже шість із семи придбаних містом нових «Електронів».
Ззовні трамваї схожі на трисекційний «Електрон», який їздить на міських маршрутах з 2014 року. Проте нові вагони мають іншу конструкцію дверей і кватирок, інші двигуни і ще низку відмінностей.
До депо привезли вже шість з семи нових «Електронів»
Так, у трамваях змінили механізм відкриття дверей – тепер вони не розсуваються, а відкриваються у середину. Начальник трамвайного депо пояснює це тим, що механізм розсувних дверей у перших «Електронах» виявився ненадійним і часто виходить з ладу. «У нових трамваях двері простіші, але надійніші», – зазначає Василишин.
По-іншому у трамваях відкриваються і кватирки. У перших двох «Електронах» вони були відкидними, а в нових – розсувні. Як правило, через розсувні квартирки до салону потраляє більше повітря.
У салонах перших «Електронів» були екрани для трансляції відео. У нових трамваях таких екранів немає – лишився тільки один екран в кабіні водія, на якому відображатиметься інформація з камер спостереження.
Крім того, раніше комерційний директор заводу-виробника СП «Електронтранс» Володимир Будзан вже розповідав ZAXID.NET про те, що в нових трамваях російські системи керування замінили на польські, виготовлені фірмою Enika, а німецькі двигуни – на харківські.
Решта характеристик «Електронів» лишилася незмінною – трамваї мають пандуси для людей на візках, електронні табло в салонах для відображення маршрутів, кондиціонери і таку саму конфігурацію сидінь і поручнів. Трамваї мають 35 місць для сидіння, а загалом вміщують 160 пасажирів.
Крім того, зараз якість трамваїв перевіряє французька інженерна компанія Egis International.
«У нас є невеликі зауваження до безпеки трамваїв, зокрема до візків, але вони не критичні і можуть бути виправлені протягом доби», – розповів ZAXID.NET експерт з міського транспорту французької компанії Egis Юрген Вакс Ебілінг.
Загалом, на окремих елементах трамваїв заощадили, зробивши їх більш простими і дешевими. Та й начальник депо Роман Василишин називає нові трамваї «трохи простішими за перші два».
Василишин також розповів ZAXID.NET про те, що перед запуском на Сихів трамваї планують випробувати на маршруті №6 (вул. Миколайчука – Залізничний вокзал).
«Депо отримало від «Електронтрансу» шість нових трамваїв. Чотири з них вже пройшли обкатку, під час якої кожен проїхав по 150 км. Два трамваї наразі налагоджують і готують до випробування. Останній, сьомий, мають передати нам до кінця тижня. Наступного тижня плануємо трамваї випускати на лінію. Маю намір відправити їх на маршрут №6. Це необхідно для того, щоб вони адаптувалися до колії, а водії адаптувались до трамваїв», – сказав він.
Планується, що після запуску трамвая на Сихів у середині листопада по маршруту з пл. Соборної до кінотеатру ім. Довженка їздитимуть 13 трамваїв. До кінця року маршрут продовжать до кільця за колишнім ринком «Санта-Барбара». Увесь маршрут трамвай долатиме приблизно за 25 хвилин.
Начальник депо Роман Василишин також зазначив, що водії, які керуватимуть «Електронами», пройшли стажування і вже цілком готові до роботи з новими системами керування.
Крім того, за словами Василишина, після запуску трамвая на Сихів кількість трамваїв, які курсують на міських маршрутах, збільшиться приблизно до 85. Відтак, у депо запрошують на роботу нових водіїв. Речник «Львівелектротрансу» Антон Лягушкін уточнив ZAXID.NET, що зарплатня водіїв трамваїв залежить від кількості відпрацьованих годин та ще низки факторів і становить щонайменше 4 тис. грн, проте водії «Електронів» отримуватимуть більше.
Нагадаємо, сім нових трисекційних електронів для Львова придбали в межах проекту з будівництва трамвайної колії на Сихів. Загальна вартість становить 6,9 млн євро. Трамваї придбали на умовах співфінансування за кошти кредиту ЄБРР, бюджету Львова та субвенції з держбюджету.