Львів увійшов до трійки міст України зі сприятливим бізнес-кліматом
Місто перебуває у топ-3 другий рік поспіль
Львів посів третю сходинку рейтингу конкурентоспроможності українських міст-2021. Він відображає оцінку місцевим бізнесом умов ведення підприємницької діяльності у 45-ти найбільших містах країни.
Рейтинг «Індекс конкурентоспроможності міст 2021» (ІКМ) уклали дослідницька агенція «Інфо Сапієнс» та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Інформацію укладачі збирали в інтерв’ю з підприємцями, обробляли дані статистики та аналізували інформацію з офіційних веб-сайтів міських рад. Загалом рейтинг є інструментом оцінки економічної політики місцевої влади в тому чи іншому місті.
Згідно з оприлюдненими даними, Львів посів третє місце у рейтингу з 45-ти міст (24 обласні центри та 21 місто з населенням від 73 тис. осіб) та отримав 64,75 бала. «Львів належить до групи міст з високим індексом конкурентоспроможності», – зазначили укладачі рейтингу.
Перша десятка міст із найвищим індексом конкурентоспроможності-2021:
1. Хмельницький – 67,65 бала;
2. Івано-Франківськ – 65,41 бала;
3. Львів – 64,75 бала;
4. Мукачево – 64,61 бала;
5. Бахмут – 64,55 бала;
6. Тернопіль – 64,47 бала;
7. Вінниця – 63,75 бала;
8. Маріуполь – 62,27 бала;
9. Олександрія – 62,22 бала;
10. Мелітополь – 61,02 бала.
Найкращі показники у Львова з-поміж інших учасників – за напрямами підтримки інновацій та інфраструктурної підтримки бізнесу. Окрім того, від бізнесу Львів має високу оцінку антикорупційної політики, прозорості та відкритості даних, а також лідерства влади у вирішенні проблем підприємців та доступу до інформації про публічні закупівлі.
Натомість головними перешкодами для ведення власної справи у Львові, на думку опитаних підприємців, стали епідемія коронавірусу та карантин, низький купівельний попит населення, високі місцеві податки та брак кваліфікованих працівників. Водночас бізнесмени вважають, що наявна робоча сила у місті є доволі якісною.
«Необхідно покращувати якість надання консультаційний послуг при процедурах реєстрації бізнесу, зокрема через активне залучення до надання консультацій безпосередньо державних реєстраторів, які надають послуги, та забезпечити достатню кількість реєстраторів бізнесу. Треба регулярно проводити аналіз обтяжливості місцевих податків і зборів та їхнього впливу на місцевий бізнес», – йдеться у пораді для покращення бізнес-клімату у Львові.
Загалом розбіжність у значеннях ІКМ для першого та 45-го місця рейтингу є значною – від 67,65 до 36,84 бала, що може вказувати на суттєву різницю у діловому кліматі та політиці місцевої влади, унаслідок цього – конкурентоспроможності кожного міста.
Натисніть для збільшення зображення
Серед міст Львівської області, окрім Львова, у рейтингу оцінювали також Дрогобич. Він посів 29 місце та набрав 50,96 бала.
Як писав ZAXID.NET, у рейтингу конкурентоспроможності 2019/2020 Львів також посідав третє місце, першим був Хмельницький, другим – Івано-Франківськ. Торік, за оцінкою бізнесу, Львів мав найкращі в країні показники за наявними ресурсами для розвитку бізнесу та підтримкою інновацій, натомість негативом були тривалі процедури з отримання дозволів для старту власної справи.