Львівська міськрада прийняла бюджет міста на 2017 рік

Головні новини Львова 10.11Назарій Тузяк, 10 листопада 2016, 12:46 1690 0

Депутати Львівської міськради під час сесії 10 листопада прийняли міський бюджет на 2017 рік. За таке рішення проголосували 42 депутати.

При розрахунку витрат міста на наступний рік враховували, що мінімальна заробітна плата з початком 2017 р. зросте до 3200 грн. Відтак сам бюджет Львова у порівнянні з попереднім роком збільшився на 44%.

У бюджеті Львова на 2017 р. і доходи, і видатки заплановані на рівні 5,4 млрд грн. При цьому близько 25% видатків становлять субвенції та дотації з державного бюджету України. Бюджет міста отримає освітню субвенцію (589,9 млн грн), медичну субвенцію (529,2 млн грн) і 225,7 млн грн від реверсної дотації.

«Особливостями підготовки бюджету на 2017 рік є те, що якщо школи завжди повністю фінансувалися за рахунок державної субвенції, то цього року держава передбачила субвенцію лише на заробітну плату працівникам. Усе інше фінансування шкіл лежить повністю на міському бюджеті», – заявив під час обговорення керівник департаменту фінансів Львівської міськради Олег Іщук.

За його словами, ситуація з освітньою субвенцією очікувана, однак значно складніше склалося з субвенцією на охорону здоров'я.

«Якщо взяти ті цифри, які були подані до Верховної Ради 9 листопада до другого читання по бюджету, то по медичній субвенції ми недоотримаємо 100 млн грн. Якщо у Верховній Раді не приймуть правки по цьому питанню, то нам доведеться або скоротити медичних працівників якоїсь категорії, або серйозно змінювати наш бюджет», – пояснив Олег Іщук.

Під час обговорення міського бюджету депутати перекинули 50 млн грн, які були передбачені на надання стоматологічної допомоги населенню, на фінансування медзакладів. Таким чином вони частково перекрили брак коштів з медичної субвенції.

«У грудні місяці, коли Верховна Рада прийме державний бюджет, ми відкоригуємо лише три показника – суму освітньої, медичної субвенцій, а також субвенції на соціальний захист», – додав Олег Іщук.

Водночас найбільше надходжень до міського бюджету у 2017 році заплановано від податку на доходи фізичних осіб (61%).

«У 2017 ми збільшили ці доходи на дуже велику суму, врахувавши те, що повинні були б зробити наші підприємці у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати. Як буде фактично, чи будуть працювати в тіні, чи на одного працівника будуть двох брати – ми це врахувати не можемо. Тому це дуже напружений показник у плані виконання», – пояснив Олег Іщук.

Серед видатків найбільше коштів передбачено на освіту – 44%, ще 17% складають витрати на охорону здоров'я. Однак через зменшення субвенцій з держбюджету із фінансуванням медзакладів можуть виникнути проблеми.

Перші зміни до цього бюджету депутати планують прийняти у грудні 2016 р. Тоді ж ЛМР хоче прийняти і бюджет розвитку, який наразі складає більше 1,3 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук