Львівська міськрада заборонить продаж та оренду землі на території ЛАЗу
Львівська мерія підготувала проект ухвали, який передбачає накладення мораторію на оренду і продаж землі на території Львівського автобусного заводу. Такий проект ухвали винесуть на розгляд депутатів під час засідання сесії у четвер, 15 лютого.
Проектом ухвали «Про забезпечення ефективного використання території колишнього Львівського автобусного заводу» передбачається накладення мораторію на «закріплення земельних ділянок на вул. Стрийській, 45». У департаменті містобудування ЛМР ZAXID.NET пояснили, що таким чином мерія планує заборонити приватизацію, передачу в оренду або інші дії із земельними ділянками на території Львівського автобусного заводу.
«Також мерія звернеться до Генеральної прокуратури України, щоб унеможливити реєстрацію об’єктів нерухомого майна за афілійованими структурами ЛАЗу, адже є інформація, що на деякі об’єкти на цій території не зареєстроване право власності. Місто робитиме все можливе, щоб визнати це майно безгосподарним», – повідомили в прес-службі ЛМР.
Зазначається, що юридичний департамент ЛМР спільно з головним управлінням ДФС у Львівській області працюватимуть щодо виявлення безгосподарного майна на вул. Стрийській, 45.
«Маємо інформацію, що на території Автобусного заводу є об’єкти, на які не зареєстроване право власності. Справа про реєстрацію права власності за однією з афілійованих структур автобусного заводу розглядається в судах міста Києва. Ми будемо просити Головне управління державної фіскальної служби долучитись до виявлення таких об’єктів, будемо вивчати можливість визнання цього майна безгосподарним. Є пропозиція встановити мораторій на закріплення земельних ділянок за цією територією», – розповіла директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.
Вона також повідомила, що мерія скерувала подання до виконавчої служби про вилучення автобусів АТП-1 з-під арешту.
«Щодо виплати коштів за автобуси АТП-1 – ми ініціювали процедуру про вилучення автобусів з-під арешту. Це майно належить територіальній громаді, а не АТП-1. Відповідну заяву ми сьогодні подаємо у виконавчу службу. Очікуємо результати розгляду цієї заяви. Будемо робити все можливе, щоб убезпечити можливість накладення в подальшому арешту на наші автобуси», – додала Гелена Пайонкевич.
Нагадаємо, що Львівський автобусний завод викупив та довів до банкрутства російський бізнесмен Ігор Чуркін. Завод остаточно зупинив виробництво у 2014 році. Зараз ТОВ «Львівські автобусні заводи», яке перебуває в процесі припинення діяльності, офіційно записане на Ігоря Чуркіна та низку компаній, зареєстрованих в Канаді і Великобританії.
Ситуація навколо ЛАЗу загострилась у січні 2018 року, коли поліція почала затримувати арештовані автобуси комунального перевізника АТП-1 через борги за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ. Аби мати змогу купувати нові автобуси, львівська мерія планує створити другого комунального перевізника – АТП-2.
Львівська міськрада двічі намагалась прийняти ухвалу про меморандум про сплату боргу між ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало право вимоги боргу від Львівського автобусного заводу, АТП-1, ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Львівводоканал». Вперше таку ухвалу проголосували в жовтні 2017 року, але вже на наступному засіданні депутати скасували власну ухвалу. Вдруге меморандум планували винести на голосування депутатів 25 січня, але вирішили не виносити на розгляд через протести, а натомість ЛМР проголосувала за звернення до ГПУ та МВС з проханням розслідувати приватизацію ЛАЗу та вирішила розглянути питання боргів ЛАЗу пізніше.
Крім того, ЛМР підготувала проект ухвали про викуп приміщень автобусного заводу.