Львівська мерія вирішила створити нове комунальне АТП

Рахунки та автобуси АТП-1 арештовані через борги перед ЛАЗом

Головні новини Львова 09.02Ірина Рєвунова, 9 лютого 2018, 11:15 2258 1
дивіться також

У п’ятницю, 9 лютого, виконавчий комітет Львівської міськради визнав доцільним створення другого комунального автоперевізника – АТП-2. Таке рішення мерії зумовлене арештом рахунків та автобусів АТП-1 через борги за придбані автобуси ЛАЗ. Однак остаточне рішення про створення нового АТП ще мають прийняти депутати міськради під час засідання сесії наступного тижня.

Як розповіла директора юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич, через борги перед ТзОВ «Львівські автобусні заводи» арештовані всі рахунки та все майно комунального перевізника АТП-1, зокрема і понад 160 міських автобусів. Крім того, АТП-1 не може купувати нові автобуси, гроші на які передбачені в міському бюджеті 2018 року.

Відтак мерія вирішила створити другого комунального перевізника – АТП-2. За словами Гелени Пайонкевич, у разі, якщо депутати підтримають таке рішення, нове АТП офіційно зареєструють, визначать для нього базу та призначать директора. Однак передати АТП-2 арештовані автобуси АТП-1 не вдасться, оскільки накладений на них арешт забороняє будь-яке відчуження автобусів, зокрема й передачу між комунальними підприємствами. Тому нове АТП-2 зможе лише купувати нові автобуси, яких цьогоріч мерія планує придбати близько 100.

Зазначимо, що найближчим часом управління транспорту ЛМР має оголосити конкурс на 54 міські автобусні маршрути. Однак, яке з комунальних АТП братиме в ньому участь, наразі не відомо. Відповідаючи на питання ZAXID.NET, Пайонкевич зазначила, що це буде те АТП, «яке відповідатиме умовам конкурсу».

Невідомо й те, як вирішиться ситуація з арештованими автобусами АТП-1. За словами Гелени Пайонкевич, розблокувати їх вдасться лише після сплати боргу перед ЛАЗом. Однак депутати вже двічі не змогли прийняти меморандум між ТзОВ «Оптимум Фактор», яке отримало право вимоги боргу від прибраного російським бізнесменом Ігорем Чуркіним Львівського автобусного заводу, та АТП-1. Наступного тижня, 15 лютого, депутати знову повернуться до розгляду питання ЛАЗу.

Нагадаємо, поліція затримує комунальні автобуси через борги АТП-1 перед ТзОВ «Львівські автобусні заводи» за придбані у 2009-2010 роках автобуси. Минулого тижня було затримано автобус «Атаман», а цього тижня – ще три комунальні автобуси. Раніше директор АТП-1 Орест Хамула повідомляв про те, що три старі великі автобуси перебувають на штрафмайданчику, а чотири нові «Електрони» стоять на АТП-1 без права виїзду. Загалом арештовано 12 одиниць транспорту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук