Львівська мерія зобов'яже перевізників купувати нові автобуси та їздити за графіком

ЛМР затвердила новий договір, який укладатимуть з переможцями конкурсу перевізників

ЕкономікаІрина Рєвунова, 2 лютого 2018, 10:45 5

У п’ятницю, 2 лютого, виконавчий комітет Львівської міськради затвердив типовий договір, який укладатимуть з перевізниками після конкурсу на міські автобусні маршрути.

Як розповів в.о. начальника управління транспорту Львівської міськради Олег Партика, у новому договорі з перевізниками буде передбачений «звичайний» режим роботи автобусів, а не режим «маршрутне таксі». Зазначимо, що згідно із законом про автотранспорт, «звичайний» режим руху автобусів передбачає, що автобуси мають їздити за графіком і зупинятися лише на офіційно затверджених зупинках. Натоміть режим «маршрутне таксі», у якому львівські автобуси працюють досі, дозволяє посадку і висадку пасажирів на вимогу, тобто не на зупинках, а також має лише графіки відправлення автобусів з кінцевих зупинок.

Крім того, за словами Олега Партики, у договорі будуть передбачені штрафи за невипуск автобусів на маршрути у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів (3400 грн, – ред.). «За інші порушення, наприклад, якщо автобус буде їздити без роздрукованого трафарету або без освітлення і подібні, штраф становитиме 100 неоподаткованих мінімумів (1700 грн, – ред.)», – сказав Партика. Оплатити штраф перевізник має протягом десяти днів.

Управління транспорту зможе також розривати договори з перевізниками, якщо ті протягом трьох днів на місяць випускатимуть на маршрути менше 80% автобусів від запланованих.

Партика додав, що в новому договорі передбачили інвестиційне зобов’язання перевізника – капітальний ремонт автобусів, придбання нових та вживаних автобусів з низькою підлогою. Загалом, після укладання нового договору, перевізники мають щороку оновлювати свій автобусний парк щонайменше на 10%.

Додамо, що новий договір з перевізниками мерія зможе укласти лише після проведення конкурсу на 54 міські автобусні маршрути. Точної дати оголошення конкурсу в управлінні наразі не називають, але зазначають, що найімовірніше це відбудеться в найближчі два тижні.

Нагадаємо, що протягом року у Львові не вдавалось провести конкурс перевізників через низку судових позовів. Одна з основних заборон, яка стояла на заваді конкурсу, – рішення Дніпропетровського окружного адмінсуду за позовом ПП «Матеріал-Сервіс» з міста Кам’янського, яке нібито не змогло взяти участь у конкурсі. Цим рішенням суд на час розгляду справи по суті заборонив проводити засідання конкурсного комітету і визначати переможців. Однак у грудні 2017 року суд скасував заборону, тож тепер мерія може оголосити новий конкурс.

Оголошений у січні 2017 року конкурс не поновлюватимуть, оскільки він також був скасований у судах. Якщо минулого року на конкурс мерія виставляла 46 маршрутів, то цьогоріч їх буде вже 54, оскільки поки тривали суди, завершились договори з перевізниками на ще кілька маршрутів.

Зараз усі перевізники – комунальне АТП-1 та приватні «Міра і К», АТП-14630, «Фіакр-Львів» і «Успіх БМ» – працюють з укладеними на початку січня тимчасовими договорами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук