У Львові апеляційний суд скасував результати конкурсу автобусних перевізників

Без договорів залишились «Міра і К» та АТП-14630, які обслуговують 20 автобусних маршрутів

ЕкономікаІрина Рєвунова, 22 вересня 201715881
Два приватних перевізника залишились без договорів

Львівська мерія програла апеляцію на рішення окружного адмінсуду про скасування результатів конкурсу автобусних перевізників, який відбувся в квітні 2017 року. Таким чином суди обох інстанцій визнали недійсними договори на обслуговування 20 міських автобусних маршрутів з приватними перевізниками ТОВ «Міра і К» та АТП-14630, укладені за результатами конкурсу. Відповідна ухвала Львівського апеляційного адмінсуду оприлюднена в реєстрі судових рішень.

Як зазначається в ухвалі, приватний перевізник «Фіакр-Львів» звернувся з позовом до суду проти управління транспорту Львівської міськради з вимогами визнати недійсним оголошений ще в січні 2017 році конкурс перевізників та скасувати рішення конкурсного комітету і договори, укладені в результаті конкурсу з перевізниками «Міра і К» та АТП-14630.

29 червня 2017 року Львівський окружний адмінсуд задовольнив позов «Фіакру» та скасував результати конкурсу перевізників і укладені з двома приватними перевізниками договори. Не погодившись з таким рішення суду, львівська мерія оскаржила його в апеляційному суді, однак 12 вересня програла апеляцію.

Свої рішення суди обох інстанцій мотивували порушеннями в умовах конкурсу. Зокрема, конкурс був оголошений на роботу автобусів у режимі «маршрутне таксі», а не в режимі «звичайний». Натомість мерія вимагала від перевізників автобуси першого класу, які не можуть працювати в режимі «маршрутного таксі».

Ще однією причиною скасування результатів конкурсу перевізників суди обох інстанцій вказали те, що на час проведення засідань конкурсного комітету діяла по суті процесуальна ухвала Франківського районного суду за позовом ГО «Розвиток громади» щодо складу конкурсного комітету, яка забороняла комітету проводити засідання і приймати рішення.

Відтак, апеляційний суд залишив у силі постанову окружного адмінсуду, фактично скасувавши результати конкурсу і договори з перевізниками «Міра і К» та АТП-14630 на обслуговування 20 автобусних маршрутів. Зазначимо, що ці договори передбачали штрафи за невиїзд автобусів на маршрути.

Нагадаємо, що після чотирьох місяців судових тяганин і перерв 25 квітня конкурсний комітет з визначення нових автоперевізників на міських маршрутах громадського транспорту у Львові таки визначив частину переможців конкурсу, розподіливши 20 із 46 маршрутів. Лот №2 (маршрути №7, 8, 11, 12, 14, 25, 27, 33, 35, 40) отримало ТОВ «Міра і К», яке набрало більше балів, ніж інший претендент на цей лот – ТОВ «Фіакр-Львів». Переможцем за лотом №4 (маршрути №15, 19, 21, 23, 26, 31, 36, 38, 42, 44) стало АТП-14630.

Найбільший лот №1, до якого увійшли 21 маршрут (№1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 13, 16, 18, 20, 22, 28, 29, 32, 37, 41, 43, 45, 46), на який теоретично міг претендувати комунальний перевізник АТП-1, конкурсний комітет навіть не розглядав через заборону суду. Переможця за лотом №3 (маршрути №17, 24, 30, 34, 39), попри те, що на нього претендував лише «Фіакр-Львів», комітет не визначив через брак голосів (рішення ухвалюється, якщо за голосує не менше 50% присутніх на засіданні членів комітету).

Після цього управління транспорту ЛМР уклало нові договори з «Міра і К» та АТП-14630, а АТП-1 та «Фіакр-Львів» досі працюють без договорів на підставі рішення виконавчого комітету ЛМР.

Тепер же без договорів залишаться і два інші перевізники – «Міра і К» та АТП-14630. В управлінні транспорту Львівської міськради не змогли оперативно прокоментувати ZAXID.NET скасування договорів, зазначивши, що ухвали апеляційного суду поки не отримали.

Зазначимо також, що в липні мерія й сама намагалась розірвати нещодавно укладені договори з «Міра і К» та АТП-14630, однак тоді перевізники відстояли свої договори в судах.

***

У разі, якщо ЛМР у 20-денний термін з часу прийняття ухвали не подасть касаційної скарги, 20 автобусних маршрутів офіційно залишаться без перевізників. Як мерія вирішуватиме цю ситуацію, наразі невідомо. Імовірно, виконавчий комітет передасть ці маршрути комунальному АТП-1 до часу, поки не буде проведений новий конкурс, оскільки укладати тимчасові договори з приватними перевізниками заборонено іншими судовими рішеннями. Зазначимо, що прецедент передачі маршрутів приватного перевізника комунальному АТП-1 уже був: у червні виконком передав маршрути «Фіакр-Львів» комунальному перевізнику.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук