Як поліція затримує маршрутки львівського АТП-1
Поліція затримує автобуси на вимогу виконавчої служби Мін'юсту і на підставі складених актів автобуси не мають права виїжджати на маршрути
У комунального автотранспортного підприємства АТП-1 поліція у понеділок увечері, 5 лютого, вилучила ще два автобуси. Загалом тепер їх одинадцять – саме стільки машин забрали з маршрутів за борги перед ЛАЗом. Журналісти ZAXID.NET зняли на відео процедуру затримання автобусів.
На кінцевій зупинці у Рудному люди чекають на автобус №28, що має завезти їх до Львова. Поки що змін у графіку не відчули. Кажуть: машини їздять добре. Водій автобуса пан Василь має обід, після чого забиратиме людей з кінцевої. Про арешт інших автобусів не чув, але каже,що його колеги графіку дотримуються.
«Їздять з інтервалом приблизно сім хвилин. Добре їздять», – зазначив водій.
У вівторок, 6 лютого, два автобуси 28-го маршруту з АТП-1 не виїхали. А все тому, що напередодні поліцейські зняли їх із маршруту. Так само, як і 9 інших від початку року. Поліція затримала ці машини через борги АТП-1 перед ЛАЗом за автобуси, які були придбані у 2009-2010 роках.
«Зупинили мене патрульні, – каже водій заарештованого автобуса Андрій Макар. – Спочатку подумав, що якесь порушення. Зупинили, я двері відкрив. Сказали: ваша машина в арешті, де ваша кінцева?»
Патрульні супроводжували водія аж до кінцевої зупинки в Рудно разом із пасажирами. Тут же ж біля церкви зупинили ще один автобус.
Поліцейські кажуть, спрацювала система, встановлена у поліцейській машині, так званий «код 4». Арешт виконавчої служби.
«Їхали, патрулювали, – розповів інспектор патрульної поліції Андрій Ригель. – Спрацювала система «Рубіж». Показало нам, що на автомобіль накладений арешт. Є й опис: номерний знак – 8219. Друга машина – такі ж дані, тільки інший номерний знак».
«На підставі складеного акту автобус не має права виїжджати на лінію. Тобто на нього накладено арешт. Далі з ним має працювати виконавча служба», – пояснив інший патрульний, лейтенант поліції Андрій Качмар.
Загалом у комунального перевізника вилучили вже 11 автобусів. Частина зараз на арештмайданчику, інші стоять в АТП – без права виїзду за межі автопарку.
«Усе частіше почали затримувати наші машини. Це однозначно вплине на якість наданих нами послуг, тому що ці машини, які заарештовані, відповідно будуть перебувати в нас, вони не будуть виїжджати на маршрути. І ми, очевидно, не зможемо возити всіх пасажирів», – пояснив директор АТП-1 Орест Хамула.
Сплатити заборгованість за придбані автобуси мерія готова, однак серед депутатів міськради, які мають ухвалити це рішення, єдиної думки з цього приводу нема. Повернутися до цього питання вони мають наступного четверга на засіданні сесії.
Нагадаємо, шо напередоні Нового року Мін'юст офіційно оголосив у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Минулого тижня було затримано автобус «Атаман». Раніше директор АТП-1 повідомляв про те, що три старі великі автобуси перебувають на штрафмайданчику, а чотири нові «Електрони» стоять на АТП-1 без права виїзду.