Львівські аптеки продаватимуть маски місцевих виробників
Через строгі умови карантину та поширення пандемії коронавірусу в аптеках є дефіцит масок. Відтак багато швейних підприємств перепрофілювали свою роботу на пошиття засобів захисту першої необхідності. Вже цього тижня планується, що у львівські аптеки завезуть маски місцевих виробників. Про це повідомив 6 квітня міський голова Львова Андрій Садовий під час онлайн-наради з львівськими підприємцями.
«Минулого тижня ми мали розмову з аптечними мережами, вони повідомили, що виробники масок два тижні нічого не постачають, ціни високі. Ми проговорили з міністерством, що вони дають дозволи тим підприємцям, які перепрофілювали роботу і виробляють маски. Ми очікуємо цього тижня, що львівські аптеки будуть брати маски нашого виробника», — зазначив міський голова Львова.
За його словами, на Західній Україні є 250 тис. масок, але ціна за 1 штуку становить близько 11 грн. Тому існують обмеження, щоб купити їх за бюджетні кошти, для таких закупівель залучатимуть благодійні пожертви. Також запустять масове виробництво на львівських підприємствах.
Як розповіла ZAXID.NET радниця міського голови Вікторія Довжик, зараз у Львові є 12 підприємств, які шиють маски. Спочатку вони виготовляли їх для своїх працівників, давали на благодійність. Але для того, щоб продавати маски, потрібно отримати погодження управління Держпраці.
«Зараз є спрощена процедура отримання цього дозволу. Треба заповнити онлайн-заявку і управління Держпраці протягом дня може видати погодження, що ці маски можна реалізовувати. Це дозволить продавати маски і в аптеках, і в супермаркетах», — зазначила Вікторія Довжик.
До прикладу, майстерня «Авіація Галичини», що спеціалізується на пошитті одягу, спочатку вирішила шити маски для своїх працівників, а потім і на продаж.
«Планували вийти на 4 тис. масок в день. Вийшли на 20 тисяч в день. Залучили всіх своїх, окрім того, всіх, хто може шити вдома і дружні підприємства. Працівники мають роботу при масовому безробітті, а люди мають маски. Компанія при цьому нічого не заробляє», — написав співзасновник холдингу «!Fest» Юрко Назарук.
У коментарі ZAXID.NET він уточнив, що «Авіація Галичини» продає маски за собівартістю: «Купуємо матеріал та платимо за роботу нашим працівникам. Наші маски є і в лікарнях, і на заправках, і в магазинах».
Першими підприємствами, що долучились до виробництва масок у Львові, були ТзОВ «Маріо», яке спеціалізується на пошитті спецодягу, та підприємства, що виготовляють уніформу та одяг: «Самбай», «Жива» та «Юлінде». Підприємство «Стронг» нашиває альтернативні маски.
P.S. Станом на 9 квітня 10 львівських підприємств отримали дозвіл від Держслужби з питань праці на реалізацію масок в аптеках:
Захисні костюми у Львові на замовлення міськради шиють 5 підприємств. Ними також забезпечують лікарні міста.
«Ми у Львові маємо програму підтримки бізнесу — якщо ви вирішили перепрофілювати роботу і купуєте обладнання, то місто буде брати на себе покриття відсотків цієї позики. Ми будемо серйозно підходити до програми «Львівський товаровиробник», щоб наші підприємства мали перевагу по усіх поставках. Хочу, щоб у Львові наші підприємці мали прерогативу», — наголосив мер Львова Андрій Садовий.
Зазначимо, що з 6 квітня без маски заборонено з'являтися у будь-яких громадських місцях і рекомендовано використовувати загалом у всіх місцях поза домом.
Багато засобів захисту для лікарів, які безпосередньо працюють з хворими на коронавірус або з підозрою на нього, масово закуповують у медзаклади львівські підприємці. Вони вже пожертвували на боротьбу з коронавірусом понад 30 млн грн. Також існує сайт Stop Covid-19, на якому можна переглянути інформацію про першочегові потреби лікарень усієї області, які борються з пандемією.