Львівські архітектори відкрили у Пороховій вежі «клубний ресторан»

Управляти рестораном запросили невістку голови профспілки освітян

ЕкономікаН.О., 20 травня 201529710

До теми

Львівські архітектори відкрили у Пороховій вежі «клубний ресторан»
фото wikimedia

20 травня у Пороховій вежі, одній з найдавніших пам’яток Львова, відбулось «технічне відкриття» архітектурного-клубного ресторану. Ресторан відкривають власники архітектурної пам’ятки - Львівська організація Національної спілки архітекторів України. Члени спілки планують, що вже з 1 червня новий заклад працюватиме в повноцінному режимі.  

Як розповів ZAXID.NET Богдан Гой, заступник голови правління спілки з фінансово-господарських питань в майбутньому в Пороховій вежі планують створити архітектурно-мистецький центр «Порохова вежа», де ресторан буде лише невеликою частиною.

«Ми нікому не віддали приміщення в суборенду, самі робимо ремонт. Ми хочемо створити повноцінний клубний простір. На першому поверсі буде невеликий ресторан, за наповненням меню це буде радше кав’ярня, на другому – виставковий центр та архітектурний прес-центр, а на третьому – концертний зал», – каже Богдан Гой.

Вхід у ресторан

Він також повідомив, що для створення та управління рестораном, архітектори залучили Інну Яцейко, невістку голови ЛОО профспілки працівників освіти та науки України Марії Яцейко. Такий вибір за словами Гоя, був зумовлений тим, що львівська профспілка освітян володіє рестораном «Маестро»  в Будинку вчених.

«Нам подобається формат ресторану в Будинку вчених, тому ми звернулись саме до них. Але ми не віддаємо в управління, Інна Яцейко буде отримувати зарплату», - сказав заступник голови спілки.

Інна Яцейко, приватний підприємець, яка управляє рестораном «Маестро», що розташований у Будинку вчених на вул. Листопадового чину,6. Ресторан також займається кейтиринговими послугами – організація банкетів на виїзді.  

Інтер'єр ресторану, як каже Гой, буде досить «бюджетним», з огляду на кошти, які може дозволити собі  спілка архітекторів.

  

Барна стійка

Камін та гриль 

Картина "Галичина" пензля відомого львівського художника Влодка Костирка

Барельєфи  

Щоправда, виглядає на те, що члени спілки архітекторів ще не дійшли остаточної згоди про ресторанну діяльність спілки. Як запевнив ZAXID.NET  Юрій Верхола, член правління міської спілки, ресторан в Пороховій вежі буде діяти на клубних засадах.

«Плануються клубні картки. Але це не означає , що лише для членів міської спілки. Він буде відкритий для всіх архітекторів, які забажають стати членами клубу. Але це не ресторан, а клубний простір – клуб і кав'ярня при ньому», - пояснив Вархола.

Богдан Гой підтвердив, що клубні карти плануються, але каже про те, що львів’яни зможуть сюди потрапити.

«Клубні карти, звичайно, передбачають певне обмеження для входу, але потрапити сюди можна буде. Це буде, насамперед, ресторан для львів’ян, а не для туристів», - сказав Богдан Гой.    

Приміщення Порохової вежі перебуває у власності Львівської обласної ради. У 1956 році його передали в довготермінову оренду Львівській національній спілці архітекторів України, а з 1991 року – їй в безоплатне користування.  У 2004 році спілка уклала 10-річну угоду про спільне користування майном з Валерієм Потюком екс- начальником управління охорони культурної спадщини ЛОДА, який тривалий час не сплачував оренду за користування приміщенням і проти якого у травні 2013 року було порушено кримінальне провадження щодо незаконного використання приміщення пам’ятки архітектури XVI століття «Порохова вежа».  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук