Львів’янин виграв суд в «Укрсоцбанку» за українську мову в чеках

Львів’янин виграв суд в «Укрсоцбанку» за українську мову в чеках

Львів’янин Святослав Літинський, який відомий резонансними судовими справами за українську мову, подав до суду на «Укрсоцбанк» через російську мову в чеках та виграв його.

Розгляд справи тривав півтора місяці у Франківському районному суді Львова, а сьогодні, 23 квітня, суд виніс рішення на користь Святослава Літинського.

«Миколай вирішив купити 18 грудня подарунок малому і йому дали чек російською мовою, тому ми вирішили довести ту справу до завершення. Спочатку було трохи неприємно, коли банк сказав, що ми самі вибрали таку мову. Але я мав відповідь на інформаційний запит про те, як користуватися терміналом, де взагалі не йшлося про мову. У роз’ясненні йшлося, що потрібно звірити код, вибрати суму і натиснути «ОК». Тобто, вони самі себе обманювали», – розповів він ZAXID.NET.

У постанові НБУ зазначено, що квитанція платіжного терміналу та інші документи повинні бути українською мовою, якщо сторона не просить іншого варіанту.

Такий же випадок був із ПриватБанком, який судився до останнього. Справа дійшла аж до касації і всі інстанції підтвердили, що чек повинен видаватися українською мовою. Після цієї резонансної справи, яка тягнулася 2 роки, Літинський отримав від цього банку планшет та платинову картку з VIP-сервісом за активність у Facebook-спільноті «Українська мова в Приватбанку».

Тому, звісно ж, «Укрсоцбанк» має право подавати апеляцію на рішення суду упродовж 10 днів після ознайомлення з ним, але шансів виграти справу у судах вищої інстанції, як свідчить створений львів’янином прецедент, дуже мало.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук