Лєшек Бальцерович розповів, від чого залежить майбутнє середнього класу в Україні

Лєшек Бальцерович розповів, від чого залежить майбутнє середнього класу в Україні
Представник президента у Кабміні Лєшек Бальцерович

Для покращення становища економіки та створення умов для сталого розвитку середнього класу  в Україні треба боротись з олігархічною системою та продовжувати впроваджувати реформи. Про це представник президента України Петра Порошенка у Кабміні Лєшек Бальцерович розповів в інтерв’ю «Еспресо».

«Це (майбутнє середнього класу) залежить від реформ. Олігархічна система була створена через відсутність радикальних реформ. Вона почалася ще при Горбачові, при Радянському Союзі. Потім була укріплена. Це – одна з причин, чому було важко розвиватися», – зазначив Бальцерович.

За словами економіста, потрібно скоротити вплив олігархів, який гальмує впровадження реформ, але залишити для них чіткий перелік привілеїв.

«Досвід показує, що реформи є успішними, якщо створювати їх одним пакетом і досить швидко. Коли я дивлюся на політичну обстановку в Україні, я думаю, що тепер треба підготувати на основі програм пакет і почати впроваджувати його в життя швидко, тобто – у вересні», – сказав Лєшек Бальцерович.

При цьому представник президента в уряді вважає, що в українській економіці намітилася стабілізація, і тепер її необхідно зміцнити.

«Що тепер буде вирішальним – так це політика. Я маю на увазі не тільки президента, фракції, коаліції. Опозиція теж має моральну відповідальність за стабілізацію в Україні», – сказав Бальцерович.

Крім цього, за його словами, необхідно продовжувати боротьбу з корупцією.

«Успішна боротьба з корупцією, наскільки я знаю, складається з двох елементів. По-перше, радикальної демонополізації і дерегуляції. Щоб чиновники не могли вимагати хабарі, а, з іншого боку, треба, звичайно, прискорити боротьбу шляхом гучних викриттів. Тому що якщо є переконання, що немає ніякого ризику, тоді буде багато корупції», – сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук