Майже 200 пацієнтам в Україні діагностували Covid-19 попри негативні результати ПЛР-тестів

Майже 200 пацієнтам в Україні діагностували Covid-19 попри негативні результати ПЛР-тестів

Пацієнтам, які мають симптоми коронавірусної хвороби Covid-19 з важким перебігом, але у яких лабораторні тести не виявили вірусу, все одно діагностують Covid-19. Однак це можливо, якщо йдеться про епідеміологічно пов’язані випадки, розповів очільник Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) Ігор Кузін.

«Ми також стикаємося з випадками, коли, попри наявну клінічну картину і на контакт з людиною з підтвердженим COVID-19, тест не показує позитивний результат. Тобто ця людина або контактувала, або перебувала в осередку інфекційної хвороби, або це медичний працівник, який обслуговує хворих на коронавірус, але жодним з лабораторних методів підтвердити COVID-19 не вдалося. Ці випадки також входять в загальну статистику. Їх, здається, не більше, ніж 200 по країні», – пояснив він в інтерв’ю «Українській правді».

Кузін також додав, що зараз в рамках однієї доби роблять 7-8 тисяч лабораторних тестів, з них 1 тисяча припадає на ре-тестування для тих, хто або виписується, або в них був сумнівний результат.

Крім того, за його словами, в Україні кількість реальних хворих на коронавірус може бути вищою від офіційної не більше, ніж на 30%. 50% від офіційних хворих – це ті випадки, в яких тип передачі інфекції не встановлено, близько 30% – це тісний контакт з підтвердженим випадком і 8% – там, де був факт подорожі.

«Невстановлений тип передачі інфекції – це коли або не вдалося зібрати епідемічний анамнез, тобто людина не пам'ятає, з ким вона контактувала, або вона перебувала в місцях масового скупчення людей і там могла бути хвора людина. Або, наприклад, людина мала багато контактів по роботі, і точно сказати або визначити, з ким саме із підтверджених випадків вона контактувала, неможливо», – розповів директор ЦГЗ.

Він додав, що наразі рівень поширеності коронавірусу в Україні не передбачає необхідності тестування кожного, хто проходить по вулиці або сидить вдома.

«Тому сьогодні тестування є таргетованим, і саме це дозволяє забезпечувати ефективність протиепідемічних заходів», – вважає директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук