Меджліс вирішив заблокувати кордон з Кримом, аби держава не годувала окупантів

Блокування кордону з Кримом почнеться у двадцятих числах вересня, якщо ситуація не зміниться

Меджліс вирішив заблокувати кордон з Кримом, аби держава не годувала окупантів

Меджліс кримськотатарського народу та низка інших організацій ухвалили рішення про блокування адміністративного кордону з окупованою територією Автономної Республіки Крим, повідомили лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров та уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв.

«З початку 2015 року з України до Криму поставили товарів на $475 млн. Загалом, під час окупації, доставили 5777 тонн вантажів… Водночас, ми щодня маємо приклади тиску на кримських татар. Є політв’язні… І в той же час український бізнес торгує на крові. Ми вважаємо це неприйнятним ані для держави Україна, ані для бізнесу. Держава не знайшла способу захистити громадян в Криму  і одночасно посилює окупантів. Ці товари споживають, зокрема, військові гарнізони», – заявив Чубаров, якого цитує прес-служба «Блоку Петра Порошенка».

За його словами, наразі триває затвердження плану конкретних дій, які ставлять за мету повне блокування постачання товарів і ресурсів до Криму.

«Ми оголошуємо, що найближчим часом повідомимо дату початку акції, тобто дату безпосереднього блокування адміністративного кордону. Ми запрошуємо до взаємодії нардепів – вихідців з Криму, є депутатське об’єднання «Крим», запрошуємо громадські та експертні організації», – додав Чубаров.

«Ми, як кримські татари, хочемо, щоб до цієї нашої акції приєдналися всі українські патріоти, які також вважають, що під час агресії та війни Росії проти України, ми не можемо далі погоджуватися з такою формою взаємодії з РФ», – зазначив лідер Меджлісу.

Чубаров не зміг назвати конкретну дату початку блокування адмінмежі, однак, за його словами, «тижня за півтори ми всі маємо бути на кордоні, якщо ця ситуація не вирішиться іншим шляхом».

«Ми значною мірою готові до блокади… ми спроможні самі закрити дороги, але хочемо, щоб це була загальноукраїнська акція. Ми плануємо блокування на початку 20-х чисел вересня, точну дату оголосять на початку тижня», – також зазначив Чубаров.

Окрім того, за словами голови Меджлісу, є пропозиції уряду для полегшення умов, в яких проживатимуть громадяни в Криму, після початку блокади.

«Зокрема, йдеться про хаби та торгові центри на Херсонщині. Ми не беремо це на себе, щоб уникнути обвинувачень у комерційних інтересах», – наголосив Чубаров.

Мустафа Джемілєв,  у свою чергу, додав, що окупантам виставлять конкретні умови щодо зняття блокади, також сьогодні відбудуться консультації з президентом Петром Порошенком з цього приводу.

«Ми виставимо умови… ми хочемо узгодити дії з владою… сьогодні ми обговоримо наші дії з президентом», – заявив Джемілєв.

За словами Чубарова, вже є перелік питань, які будуть заявлені як вимоги учасників акції, але він ще доопрацьовується.

«Перший пункт – це звільнення українських політв’язнів, далі –  усунення перешкод для роботи українських і кримськотатарських ЗМІ на півострові, допуск до Криму іноземних журналістів та спостерігачів за дотриманням прав людини, припинення будь-якого переслідування кримських татар та інших громадян України в Криму, зняття заборони на в’їзд до Криму, тут переліковані прізвища, зокрема Мустафи Джемілєва, моє, а також Ісмета Юкселя та Синавера Кадирова – це ті, кому РФ заборонила в’їжджати на нашу землю», – додав лідер Меджлісу.

Конкретної відповіді на питання журналістів про те, чи будуть обмежувати перетин межі для пересічних громадян, організатори не надали, однак розкритикували чинний порядок перетину адмінмежі.

«Вже два дні ми спілкуємося з Держміграційною службою. Є  нормативний акт «Про затвердження порядку в’їзду до окупованої території АРК та виїзду з неї». Враховуючи розширення бізнесу – цей акт просто диверсія. Воно просто пройшло мимо нас і ми не змогли відреагувати вчасно… Цей акт створив драконівські перешкоди для  людей, у перебуванні яких там ми, як держава, просто зацікавлені. Скажімо, іноземних журналістів… Врешті-решт, це наша кримськотатарська діаспора, яка сотнями і тисячами в’їжджала туди на свята. Ми цим актом просто спрямували усіх цих людей через Москву, через московські авіакомпанії, через порушення українських законів. Є доручення Прем’єр-міністра і ми до 11 вересня маємо спростити порядок», – розповів Чубаров.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук