Мер Львова назвав провокацією ідею збільшення бюджетних закупівель в обхід Prozorro

Депутати Львівської міськради пропонують збільшити суму допорогових закупівель до 1 млн грн

ЕкономікаКатерина Родак, 18 грудня 20186762

На інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради з’явився проект ухвали про збільшення суму допорогових закупівель для комунальних установ міськради до мільйона гривень без використання системи Prozorro. Експерти стверджують, що у разі прийняття такого рішення міський бюджет втрачатиме не менше 5 млн грн щороку. Мер Львова також різко розкритикував таку ідею.

Ініціаторами ухвали про збільшення допорогових закіпівель стали депутати Львівської міськради Остап Доскіч (БПП) та Андрій Карбовник (ВО «Свобода»). Вони пропонують затвердити нове Положення про здійснення електронних закупівель у Львові, у якому пропонують збільшити поріг проведення закупівель з 500 тис. грн до 1 млн грн. Таким чином комунальні установи та підприємства зможуть укладати прямі угоди без проведення торгів у системі Prozorro, якщо їх вартість не перевищує 1 млн грн.

Експерти вважають, що прийняття цієї ухвали депутатами Львівської міськради призведе до зайвих витрат з міського бюджету. Голова правління львівського «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка заявив у коментарі ZAXID.NET, що завдяки проведенню закупівель через систему Prozorro лише за 10 місяців цього року міськрада заощадила понад 8 млн грн.

«Якщо кошти розподіляються через відкритий конкурс, то відбувається економія, тобто виграє той, хто дасть дешевшу ціну. Відповідно, все, що економить бюджет, можна далі використовувати на розвиток. За нашими оцінками, понад 5 млн грн в рік буде втрачати від цього рішення бюджет», - заявив Мирослав Сімка.

Зміни, які пропонують внести депутати щодо закупівель ЛМР (інфографіка Центру громадського моніторингу та досліджень)

Мирослав Сімка також нагадав, що зараз Верховна Рада зараз розглядає проект закону про зниження порогів для проведення закупівель через систему Prozorro до 50 тис. грн. «А ми, замість того, щоб думати про зниження порогу і щоб розвивати економію, думаємо про те, як би підняти поріг удвічі», – додав він.

Міський голова Львова Андрій Садовий також розкритикував цю ухвалу і заявив, що депутатська більшість не підтримає її.

«Інакше, як свідомою провокацією, такі пропозиції депутатів назвати не можу. Категорично проти таких пропозицій. Львів завжди показував приклад і ця політика міста не зміниться. Шанси, що ця ухвала буде підтримана депутатською більшістю, дорівнюють нулю», – цитує слова Садовий прес-служба мерії.

Додамо, що наразі ця ухвала не включена до порядку денного сесії міської ради, яка відбудеться 20 грудня.

Нагадаємо, що у червні цього року схоже рішення про підвищення суми допорогових закупівель ухвалила Львівська облрада. Зокрема, депутати підтримали рішення про підвищення порогу зі 100 тис. грн до 500 тис. грн. Це рішення депутати ЛОР прийняли всупереч позиції Львівської ОДА, посадовці якої просили не змінювати поріг закупівель, оскільки він дозволяв економити бюджетні кошти. Натомість голова облради Олександр Ганущин тоді заявляв, що це рішення спростить процес реалізації обласних мікропроектів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук