Мережі алкомаркетів у Львові звинуватили у несплаті податків

Дві мережі алкомаркетів декларують продаж лише 1-3 пляшок алкоголю в день

Мережі «Напої світу» та Первак&Табак» звинувачують у приховуванні прибутків

Львівська міська рада звернулася у податкову інспекцію через неналежну сплату акцизного податку мережами міських алкогольних маркетів. Як виявили у мерії, під час карантину дві мережі алкомаркетів декларували занижені обсяги проданого алкоголю і таким чином платили суттєво менший акциз, ніж мали б.

У міському департаменті економічного розвитку заявили про досить велику різницю у сплаті акцизного податку перед карантином та після його введення. При цьому алкогольні магазини не припиняли своєї діяльності під час карантину і працювали без обмежень. Так, ще в лютому надходження акцизу до міського бюджету Львова складало 35,8 млн грн, а вже у травні сума надходжень зменшилась до 23,3 млн грн.

«За проведеною аналітикою ми побачили «цікаву» інформацію про дві мережі, які дуже мало сплачують акцизного податку. Виходить так, що магазин, який торгує виключно алкоголем та тютюном, в середньому, продає по 1−3 пляшки. Розуміємо, що це не відповідає дійсності, тому що їм було б не доцільно працювати», – розповіла директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.

Ірина Кулинич не називає мережі алкомаркетів, яких підозрюють у неналежній сплаті податків. Однак судячи з опублікованої на сайті ЛМР інфографіки, йдеться про популярні мережі «Первак & Табак» та «Напої світу».

За дорученням міського голови мерія скерувала листи в та поліцію, щоб забезпечити видачу чеків покупцям та повний перерахунок акцизного податку до бюджету.

Зазначимо, що надходження від спати акцизного податку від продажу пального, алкоголю і тютюну є важливим елементом для формування міського бюджету міста. За 2019 рік, наприклад, міський бюджет Львова отримав 360 млн грн з акцизного податку, при цьому 63% від цієї суми становив саме акциз з продажу алкоголю та тютюну. За перший квартал 2020 року міський бюджет отримав 88,9 млн грн акцизного податку.

Нагадаємо, що у 2019 році мерія також звинувачувала деякі мережі алкомаркетів у несплаті акцизного податку. Наприклад, мережа магазинів «Напої світу» сплачувала торік 601 грн податку в місяць, декларуючи продаж 3 пляшок алкоголю у добу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук