Мінекології пропонує створити у Чорнобильській зоні сонячні електростанції

Мінекології пропонує створити у Чорнобильській зоні сонячні електростанції

У зоні відчуження Чорнобильської АЕС перспективно збудувати сонячні електростанції. Міністерство екології веде пошук інвесторів для цього проекту. Про це міністр екології Остап Семерак розповів в інтерв’ю Bloomberg.

Як зазначає агентство, розвиток сонячної енергетики в Чорнобилі має чимало переваг: 30-кілометрова зона, де неможливі ні сільське господарство, ні промисловість, буде економічно використовуватися; високовольтні лінії, що залишилися від АЕС, можна переключити на геліоустановки; земля тут дешева, люди вміють поводитися з енергообладнанням, а сонячного тепла більше, ніж скажімо в Німеччині, яка встановила геліопанелей на 39 гігават.

За даними видання, Україна планує встановити сонячні батареї загальною потужністю в 1000 МВТ, для чого потрібно €1,1 млрд інвестицій. 

Міністр екології повідомив, що інтерес до проекту вже виявили дві американські інвестиційні компанії та чотири канадські фірми, які займаються сонячною енергетикою.

«Європейський банк реконструкції і розвитку також розглядає можливість фінансування, хоча наразі переговори знаходяться на ранній стадії», - додав Остап Семерак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук