Міносвіти закупить нові тести для програм інклюзивної освіти
Міністерство освіти і науки зможе закупити нові випробування для складання індивідуальних програм навчання дітей з особливими освітніми потребами. Це передбачено постановою уряду, прийнятою на засіданні 22 серпня, повідомляє прес-служба Кабміну.
Мова йде про комп'ютеризовані тести для діагностики за шкалами оцінювання Векслера, Лейтера, Коннерс і інших. Такі методики дозволяють оцінити невербальний і вербальний інтелект дитини, його сприйняття і мислення, швидкість обробки інформації, робочу пам'ять і функціонування нейропсихологічних процесів, що лежать в його основі. Вони також забезпечують оцінку IQ, визначають здібності та потенціал дитини, набуті знання та навички.
Тести можна проводити навіть дітям, які не вміють читати і писати, і тим, хто не вимовляє окремі букви.
«Я хочу наголосити, що проведення такої комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини не тільки підвищить кваліфікацію наших фахівців, а й значно розширить доступ дітей з особливими освітніми потребами до якісної освіти з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини», - прокоментувала прийняття постанови керівниця директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.
Передбачається, що комплект методик для кожного з 500 нових інклюзивно-ресурсних центрів буде містити методики: для визначення розладів аутистичного спектра; для діагностики синдрому дефіциту уваги і гіперактивності; для тестування невербального інтелекту і когнітивних можливостей; для тестування психолого-освітнього профілю; для тестування вербального інтелекту і когнітивних здібностей.
Кожна методика комплектується електронним ключем для доступу до обробки протоколів дослідження, набором робочих бланків, книгами і матеріалами для тестування дітей. Крім закупівлі сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей, планується сплатити послуги з навчання фахівців ІРЦ з використання цих методик.
Нагадаємо, раніше Міністерство освіти анонсувало онлайн-курс для вчителів початкових інклюзивних класів.