Мінрегіонбуд оприлюднив інструкцію, як узаконити самобуд

Процедура легалізації будинків складається з чотирьох кроків

ЕкономікаО.Г., 29 травня 201573011
Мінрегіонбуд оприлюднив інструкцію, як узаконити самобуд

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оприлюднив інструкцію щодо практичної реалізації процедури прийняття в експлуатацію самобудів.

Як відомо, 27 травня, вступив в дію закон про безоплатне оформлення права власності на нерухоме майно, побудоване до 2011 року без дозволу на будівництво.

Згідно з повідомленням  Міністерства, процедура легалізації  будинків складається з чотирьох кроків. По-перше, необхідно звернутись до БТІ або до будь-якого експерта з техінвентаризації та укласти договір на проведення техінвентаризації, і, як результат, отримати технічний паспорт на житловий будинок.

По-друге, слід отримати звіт про техобстеження. По-третє, необхідно звернутися в Держархбудінспекцію (перелік територіальних підрозділів), подати техпаспорт, звіт про техобстеження, документи на землю та заповнену декларацію про готовність будинку до експлуатації. Як результат вашу декларацію мають зареєструвати.

І, по-четверте, необхідно подати в орган державної реєстрації заяву із зареєстрованою декларацією та  додатками. Про необхідний перелік додатків попередньо слід дізнатись в органах реєстрації (необхідний вам підрозділ у регіонах дивіться тут).   

Нагадаємо, закон передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, а також споруд сільськогосподарського призначення I і II категорії складності, побудованих у період з 1992 до 2011 року.

У міністерстві зазначають, що абсолютна більшість приватних будинків, які планується ввести в експлуатацію за цим порядком, мають площу до 300 кв. м. Крім того, згідно з повідомленням, до 31 грудня 2015 року приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівного контролю безоплатно. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук