Монополіст ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» оприлюднив своїх українських власників

Раніше компанію пов'язували із мільярдерами Олександром Януковичем, Рінатом Ахметовим та Дмитром Фірташем

ЕкономікаКатерина Чурилова, 26 листопада 201932710

Єдиний український провайдер ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» формально назвав українських власників. Згідно з даними аналітичного ресурсу Opendatabot, зміни у власності компанії відбулися 21 листопада.

У структурі засновників телеканалу п'ятеро українців замінили п'ятьох громадян Латвії і одного британця. Таким чином провайдер виконав вимоги закону про заборону іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером із загальнонаціональним покриттям, який Верховна Рада ухвалила 3 жовтня 2019 року.

Новими власниками компанії стали Ірина Аляб'єва (директор компанії), Михайло Моїсеєв, Олександр Ільющенко, Володимир Прокопенко та Олександр Шилов.

Михайло Моїсеєв володіє 1% компанії безпосередньо, інші власники тримають по 24,5% компанії через окремі кіпрські компанії.

Статутний капітал «Зеонбуду» – 10 млн 50 тис. грн.

Як повідомив сайт «Телекритика», один з нових власників Зеонбуду Олександр Іллющенко з 2010 по 2013 рік був директором телеком-компанії «ММДС-Україна», яка входить до холдингу СКМ Ріната Ахметова. Паралельно він був директором компанії «Ефір» – «мобільного» сателіта «Зеонбуду».

Нагадаємо, «Зеонбуд» є фактичним монополістом із надання послуг цифрового ефірного телебачення в країні.

Раніше «Зеонбудом» володіла кіпрська компанія «Planbridge Limited», яка належала белізьким фірмам «Burgerville Holdings Limited» і «Adisson Trading Limited» та вірґінській фірмі «Follberg Investments Limited». Кінцевими бенефіціарами були вказані кіпріоти Деметріс Феллас, Ренос Мічалак Янго та Дякоу Грегоріс і британець Томас Адріан Девід Майлз.

Як повідомляв сайт «Наші гроші», засновником вірґінської «Follberg Investments Limited» колись був юрист Блонделл Челленджер, який оформлював документи при реєстрації вірґінської «Sarone Holdings Limited», котра володіла ТОВ «ДРФЦ» з угрупування старшого сина екс-президента України Олександра Януковича.

«Зеонбудом» раніше також опікувався нардеп VI та VIII скликань Юрій Мороко, що представляв «Партію регіонів» та «Оппоблок». Він раніше керував фірмою «ММДС-Україна», якою співволоділа СКМ Ріната Ахметова.

2015 року Верховна Рада не підтримала законопроект про націоналізацію «Зеонбуду», водночас його автори пов’язували компанію з Олександром Януковичем, Рінатом Ахметовим і Дмитром Фірташем, але вона це заперечила.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук