Московський патріархат назвав звернення Верховної Ради до Варфоломія перевищенням влади

Московський патріархат назвав звернення Верховної Ради до Варфоломія перевищенням влади
фото iPress
Голова Української православної церкви (МП) митрополит Онуфрій поспілкувався з журналістами

Клерики Української Православної Церкви (Московського патріархату) (УПЦ МП) вважають, що президент та Верховна Рада не мала підстав звертатися до Вселенського партіарха Варфоломія з проханням надати автокефалію православній церкві в Україні. Про це йдеться у заяві відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП).

«Українська Православна Церква, яка має канонічний зв’язок зі Вселенським Православ’ям, не зверталася до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні та не уповноважувала на це ні Президента, ані депутатів Верховної Ради України. У зв’язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи», - йдеться в заяві.

В УПЦ МП наголосили, що церква, відповідно до статті 35 Конституції України, є відокремленою від держави, а тому питання церковного життя вирішує самостійно. «Питання надання церковної автокефалії належить до компетенції канонічного права, а не до компетенції державних законів. Автокефалія надається Церкві, а не державі, а тому й ініціювати чи просити про цей статус має Церква, а не держава», - зазначається в заяві.

У Московському патріархаті вбачають у прагненні домогтися автокефалії православній церкві в Україні питання «не лише релігії, але й геополітики». «Ми переконані, що сфера релігійного життя не повинна ставати предметом політичних маніпуляцій. Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання», - вважають в УПЦ МП.

Як переконують автори заяви, Московський патріархат завжди виступав за відновлення церковної єдності. «Однак запропонований і озвучений владою спосіб досягнення цієї єдності не відповідає канонічному праву церкви та суперечить законодавству України. Адже влада просить надати Томос про автокефалію єдиній церковній структурі, якої ще не існує. Саме тому вважаємо, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, і лише після того ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні», - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко оголосив лідерам парламентських фракцій про намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви. 19 квітня депутати Верховної Ради проголосували за відповідну постанову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук