На курси української мови для угорців Закарпаття за тиждень записались 300 осіб

Координацію курсів здійснює берегівський інститут Ференца Ракоці, що також фінансується угорською стороною

СуспільствоЮрій Братюк, 27 грудня 20181140

Станом на 27 грудня на безкоштовні курси української мови, які у місті Берегово відкриває уряд Угорщини, записалися вже 300 осіб.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на угорського уповноваженого міністра щодо співпраці прикордонних регіонів Угорщини та України Іштвана Грежу. Чиновник зазначив, що угорський уряд оголосив про початок безкоштовного навчання української мови для угорців Закарпаття минулого тижня і наразі записалося 300 осіб.

Він нагадав, що координацію проведення курсів здійснює берегівський інститут Ференца Ракоці, що також фінансується угорською стороною. Фахівці розробляли для учнів особливі методики і літературу. Після закінчення можна скласти іспит і перевірити свій рівень.

Нагадаємо, загострення стосунків між Україною та Угорщиною розпочалося після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту. Він визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладати одну або кілька дисциплін двома або більше мовами.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин. Україна, зі свого боку, заявила, що новий закон не призведе до повної асиміляції угорців, а навпаки сприятиме їхній інтеграції до українського суспільства зі збереженням їхньої національної ідентичності.

Голова МЗС України Павло Клімкін констатував, що досі у школах угорської меншини українська мова викладалася в таких мізерних обсягах, що після закінчення середньої освіти більшість молодих угорців практично не можуть спілкуватися українською та майже її не розуміють. За його словами, на практиці це означає, що вони не зможуть вступити в українські університети, а в перспективі – знайти роботу в державних органах країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук