На Львівщині використовують технологію вирощування лісу, яка не має аналогів в Україні

У селекційно-насіннєвому центрі в Брюховичах показали, як народжується майбутній ліс

Головні новини Львова 26.09Богдан Опока, 26 вересня, 17:37 2664 1

У львівському селекційно-насіннєвому центрі показали процес вирощування саджанців. На підприємстві — різноманітні види хвойних дерев та дубів із звичайних шишок чи жолудів. Така технологія вирощування не має аналогів в Україні і дає 100% гарантії, що дерево виросте.

Сам по собі ліс не виросте, кажуть фахівці, і починають заготовляти шишки. Їх збирають на спеціальних плантаціях. Опісля — засипають у декілька машин, які впродовж доби подрібнюють ці шишки.

«Спочатку потрібно висушити шишку, потім вилучити з неї насіння. Насіння очистити і помістити на зберігання у холодильну камеру. З однієї тонни шишок отримують 150 кг насіння», — розповідає Федір Пелиньо, директор «Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру».

Опісля починається другий етап. На майже повністю автоматизовану стрічку засипають сировину та розміщують спеціальні касети, у яких і проростатиме деревце. Такі технології дозволяють за 5 хвилин наробити сіянців для 1 гектару майбутнього лісу.

«У цю машину закладається великий, 2,5 кубовий тюк із торфом, де порціями подається в міксер. В ньому відбувається замішування торфу до однорідного стану з додаванням води, добрив і вермикуліту. Далі торф іде у наповнювач субстратом, де відбувається безпосередньо наповнення та ущільнення касет», — пояснює Михайло Сплавінський, провідний інженер «Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру».

Ці касети з насіннєвою сумішшю зчіпляють разом і відвозять у теплиці. А коли з'являються паростки —виносять надвір. Там за деревцями доглядає сучасна поливальна система. Усе це разом — унікальна технологія в Україні.

«Усі ці процеси, які в ньому передбачені, посівні лінії підготовки субстрату — заради ось таких сіянців із закритою кореневою системою, які при посадці дають 100% приживлення», — додає Федір Пелиньо.

Такий комплекс може повністю забезпечити потребу Львівщини у нових деревах. Та цілий рік садити їх не вдасться. Взимку лісівники готуватимуть нове насіння, щоб навесні висадити ще більше дерев.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук