На сайті ВРУ з’явилась інформація щодо ухвалення поправки про пільги у ₴3 млрд для Ахметова

Раніше парламентарі відмовилися підтримати поправку у сесійній залі

Поправка нардепів допомогла би Ринату Ахметову заощадити понад три мільярди гривень на закупівлі обладнання для електростанцій

Офіційний сайт Верховної Ради опублікував новину про ухвалення поправки, яка дозволить ДТЕКу Рината Ахметова не платити понад 3 млрд грн податків, повідомляє Bihus.Info.

Згідно з усіма іншими документами на сайті Ради, зокрема стенограмою засідання і офіційними результатами голосування, норма про скасування ПДВ для імпортерів обладнання відновлюваної енергетики насправді не була підтримана. У сесійній залі 3 липня за цю поправку проголосували лише 155 депутатів з необхідних 226.

Разом з тим на сайті Верховної Ради опублікована новина про те, що скандальна пільга проголосована: «Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання, устаткування, комплектуючих, що […] призначені для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії,» – йдеться у повідомленні Ради.

Скріншот повідомлення з офіційного сайту ВРУ, натисніть для збільшення

Звільнення від ПДВ імпортного обладнання запропоноване на найближчий час – до початку 2020 р, тож скористатися ним могли б лише ті компанії, які вже готові купувати таке обладнання. За даними одного з провідних рейтингових агентств FITCH, холдинг ДТЕК Рината Ахметова планує вкласти у будівництво «зелених енергостанцій» 445 млн євро у 2018 році і 285 млн євро у 2019 році. Понад половина коштів піде саме на імпортне обладнання.

Згідно з приблизними підрахунками, поправка нардепів допомогла би Ринату Ахметову заощадити понад три мільярди гривень. Відповідно ця сума не потрапила б до бюджету.

Скандальну поправку внесли в законопроект, що стосувався виплати аліментів. У тексті до першого читання її не було, вона з’явилася там напередодні голосування закону в другому читанні, після проходження Комітету податкової і митної політики. Ініціатором поправки назвав себе депутат з фракції «Народний фронт» Юрій Вознюк.

Водночас текст ухваленого закону з’явиться у відкритому доступі тільки після підпису Президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук