НАБУ перевірить керівництво Нацбанку на предмет виведення коштів з України

Директор НАБУ Артем Ситник

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розслідує справу виведення комерційними банками мільярдів гривень за кордон, які вони отримали від Нацбанку як кредити рефінансування.

НАБУ вже провело обшуки в НБУ, де цій процесуальній дії не пручалися, надали всі документи. Нині детективи чекають відповіді на запити з-за кордону. також детективи НАБУ опитають майже все керівництво Нацбанку, аби з'ясувати законність виведення коштів за межі України та можливу причетність топ-менеджерів регулятора до цього, заявив в ефірі телеканалу «1+1» директор НАБУ Артем Ситник.

«У нас уже кілька місяців розслідується кримінальне провадження, де фігурує керівництво Національного банку України і воно пов'язане з витрачанням коштів, виділених низці комерційних банків на рефінансування, і законність витрачання цих коштів, причетність до незаконного витрачання цих коштів є предметом розслідування цієї справи», – сказав директор НАБУ.

За його словами, впродовж останніх двох тижнів до розслідування долучилися працівники Національної поліції. «І зараз група детективів і група працівників Національної поліції продовжують роботу у цій справі», – додав директор НАБУ.

Ситник також наголосив, що велика частина коштів, які видавалися як рефінансування, перераховувалася або на офшори, або в іноземні банки, відтак детективи зараз проводять роботу для отримання цих матеріалів з-за кордону.

В той же час на запитання про те, яку саме суму було виведено, Ситник відповів: «Це – мільярди» і додав, що у справі поки що не йдеться про конкретних осіб.

«Ми зараз не говоримо про конкретних посадових осіб. Ми говоримо про те, що в будь-якому випадку такі величезні (фінансові) потоки (виведення грошей за кордон) не можуть обійтися без участі керівництва Національного банку. Тому практично все керівництво буде перевірятися на причетність до цих дій», – пояснив директор Національного антикорупційного бюро.

Нагадаємо, обшуки в Нацбанку працівники НАБУ провели 29 березня. Тоді Ситник заявив, що кримінальне провадження стосується керівництва НБУ. Керівництво регулятора співпрацювало зі слідством та надало необхідні документи.

За даними НАБУ, посадові особи НБУ діяли в інтересах третіх осіб – допомагали кільком комерційним банкам. З неофіційних джерел стало відомо, що обшуки відбувалися і в кабінеті заступника керівника Нацбанку Катерини Рожкової, а сама справа може бути пов'язана з державним рефінансуванням «Платинум Банку». Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердила, що обшуки в Нацбанку стосувалися, зокрема, «Платинум Банку».

Нагадаємо, Нацбанк визнав «Платинум Банк» неплатоспроможним 9 січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук