«Нафтогаз» подав позов на $11,6 млрд проти «Газпрому»

ЕкономікаАндрій Стець, 6 липня 20182560
«Нафтогаз» направив Стокгольмському арбітражу вимогу щодо перегляду тарифу на транзит

«Нафтогаз України» подав у Стокгольмський арбітраж позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом із «Газпромом», починаючи з березня 2013 року. Українська компанія оцінює свої грошові вимоги в 11,58 млрд доларів без урахування відсотків. Про це йдеться у повідомленні на сайті «Нафтогазу».

Компанія повідомила, що транзитний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» дозволяє сторонам вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню.

У своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу «Нафтогазу» про перегляд тарифу.

У березні 2018 року «Нафтогаз» запропонував «Газпрому» розпочати переговори про перегляд тарифу, але «Газпром» зайняв на переговорах неконструктивну позицію, у зв'язку з чим «Нафтогаз» вирішив звернутися до арбітражу.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, наприкінці червня компанія «Газпром» подала новий позов щодо розірвання чинних контрактів на поставку та транзит газу через Україну.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський «Газпром» доплатити «Нафтогазу України» 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги «Нафтогазу», російський монополіст має сплатити 2,56 мільярда доларів українській компанії.

7 червня «Газпром» оскаржив арбітражне рішення, а 13 червня Апеляційний суд округу Свеа задовольнив це клопотання і схвалив наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Проте вже 18 червня «Нафтогаз» подав апеляцію до суду Швеції, який видав наказ про призупинення процедури виконання рішення арбітражу за клопотанням «Газпрому».

Крім того, «Нафтогаз», з метою примусово стягнути з «Газпрому» кошти на виконання рішення Стокгольмського арбітражу, домагається заморожування його закордонних активів. Зокрема, активи «Газпрому» вже заморозили у Великобританії, а також у Нідерландах і Швейцарії.

Не отримавши від «Газпрому» коштів, «Нафтогаз» призначив своїм працівникам, причетним до перемоги в Стокгольмському арбітражі, премії на загальну суму в 46,3 млн дол. Таке рішення розкритикували в уряді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук