«Нафтогаз» відмовився оплачувати рахунок «Газпрому» за невідібраний газ

ЕкономікаАндрій Стець, 18 січня 20172710

НАК «Нафтогаз України» підтвердила отримання від «Газпрому» рахунку на 5,3 млрд доларів за газ, який компанія не замовляла і не отримала протягом 2016 року. Однак компанія не має наміру його оплачувати до рішення Стокгольмського арбітражу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«В обґрунтуванні до рахунку «Газпром» посилається на норму «бери або плати». «Нафтогаз» не планує оплачувати цей рахунок до прийняття рішення арбітражним судом з питання, чи повинне застосовуватися положення контракту «бери або плати» в рамках існуючого арбітражного спору», – повідомили в НАК.

У «Нафтогазі» повідомили, що протягом 2016 року компанія неодноразово заявляла про свою готовність придбати природний газ у «Газпрому» на умовах, які застосовувалися до закупівель газу в цього постачальника в 2014-му і 2015 роках, з підписанням відповідних доповнень до контракту.

«Газпром» відмовився від підписання таких доповнень у 2016 році, не аргументуючи свою відмову, що дає додаткові підстави стверджувати про необґрунтованість вимог «Газпрому», – наголосили в НАК.

Як інформував ZAXID.NET, 17 січня «Газпром» виставив «Нафтогазу України» за 2016 рік рахунок на суму 5,3 млрд доларів за недобір газу в II-IV кварталах, згідно з умовою «бери або плати».

«Газпром» у червні 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з «Нафтогазу» боргу за поставлений у 2013-му і 2014 роках газ. Зі свого боку «Нафтогаз» звернувся з позовом про ретроактивність зміни ціни і відшкодування переплат і скасування заборони реекспорту. Суд об'єднав обидва позови.

На цей момент вимоги «Газпрому» за позовом становлять 31,75 млрд доларів. Вимоги «Нафтогазу» за контрактом на поставку газу становлять 18,1 млрд доларів, зокрема 14,2 млрд доларів стосується питання вартості газу, закупленого Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук