Нацбанк зафіксував сповільнення падіння ВВП України

За оцінками НБУ, поступове відновлення економічного зростання очікується тільки з третього кварталу

Реальний ВВП України у другому кварталі 2015 року, за оцінками Національного банку України, у порівнянні з першим кварталом майже не змінився. У третьому кварталі року НБУ очікує поступового відновлення економічного зростання. Проте в цілому за 2015 рік прогнозує падіння ВВП на 9,5%. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за червень, опублікованому на сайті регулятора.

Нацбанк нагадав, що падіння реального ВВП у першому кварталі 2015 року прискорилося до 17,2% в річному вираженні і 5,3% у порівнянні четвертим кварталом 2014 року, за вирахуванням сезонного фактора.

Разом із цим, Національний банк України погіршив прогноз споживчої інфляції на кінець 2015 року до 48% (базової – до 36%).

Нагадаємо, що місія МВФ, яка в червні працювала в Україні, погіршила прогноз падіння ВВП України в 2015 році з 5,5% до 9%, а інфляції з 27,6% до 46%.

Погіршення прогнозу щодо ВВП експерти Фонду обґрунтували, зокрема, невирішеністю конфлікту на сході, який мав більший, ніж очікувалося, вплив на економіку в І кварталі, коли ВВП України впав на 17,6% у річному вимірі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук