НБУ запропонував заборонити використання грошей з ФОП-рахунку на власні потреби

У разі ухвалення змін, підприємці перераховуватимуть гроші з бізнесового рахунку на персональний, і лише тоді витрачатимуть їх на власний розсуд

Національний банк пропонує заборонити використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами. Така норма міститься в проекті постанови НБУ, який вносить зміни до «Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків».

Якщо постанову ухвалять, інструкцію доповнять таким абзацом: «Забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю для здійснення операцій, пов'язаних з особистими потребами».

Водночас як пише «Економічна правда» з посиланням на профільні видання, залишається незрозумілим, як у цьому випадку контролюватимуть використання коштів.

Але заборона може стосуватися і зняття грошей в банкоматі або банку: останній може вимагати від ФОПа документи, на підставі яких здійснюється розрахунок готівкою (наприклад, договір поставки або закупівельний акт).

Неясно також, як ця норма буде працювати, враховуючи право вільно розпоряджатися своїм прибутком після сплати податків, передбаченого ст. 44 Господарського кодексу України.

Проект постанови перебуває на стадії громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до нього можна висилати до 12 вересня.

Оновлено 19:00. В НБУ спростували заборону на використання грошей з ФОП-рахунку на власні потреби. Як повідомили в національному регуляторі, запропоновані зміни до інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів були некоректно інтерпретовані ЗМІ

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук