НКРЕ майже втричі знизила тариф на передачу електроенергії

Невдовзі електрика для непобутових споживачів має подешевшати

Національна комісія державного регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕ) 30 серпня знизила тариф «Укренерго» на передачу електричної енергії в 2,7 разу або на 19,56 коп./кВт-год до 11,65 коп./кВт-год, інформує LB.ua.

Згідно з матеріалами засідання комісії, яке відбулося 30 серпня, зниження тарифу пов'язане з тим, що з нього виключили компенсацію за «зеленим» тарифом. Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 6 червня 2019 року №483 державне підприємство «Гарантований покупець» має виплачувати компенсацію за «зеленим» тарифом з прибутку, отриманого за продаж виробленої «Енергоатом» електроенергії.

Тариф почне діяти з 1 вересня.

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус минулого тижня заявив, що зниження тарифу «Укренерго» приведе до зниження тарифу на електроенергію для непобутових споживачів на 10-11%.

Нагадаємо, 1 липня на виконання ухваленого у квітні 2017 року закону «Про ринок електроенергії» в Україні запущено новий оптовий ринок електроенергії. Він передбачає перехід від роботи за моделлю єдиного покупця до конкурентного ринку.

У результаті вартість енергоресурсу для непобутових споживачів зросла на 10-25%, залежно від класу напруги.

На початку серпня з’явилась інформація, що водоканали по всій країні можуть перейти на погодинну подачу води через подорожчання електроенергії після запровадження нового ринку електроенергії. Підприємствам бракувало коштів, аби розрахуватися за спожиту електроенергію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук