Нова "торговельна війна": Росія забракувала грузинські вина

СвітОксана Панчишин, 8 жовтня 20136820
Вино

Слідом за Україною, Литвою і Молдовою Росспоживнагляд взявся за перевірку грузинського вина. Онищенко заявив, що алкогольна продукція цієї країни не відповідає заявленим вимогам.

Російська санітарна служба не допустить на російський ринок 28 зразків алкогольної продукції, які представили для держреєстрації грузинські виробники, повідомив голова відомства Геннадій Онищенко.

"За результатами експертизи за останній тиждень оформлено 28 експертних висновків про невідповідність поданих зразків продукції заявленим вимогам", – сказав він.

За його словами, серед 28 забракованих алкогольних виробів – продукція грузинських компаній "Імеді-96", "Шухман Wines Georgia", "Брати Асканелі", "Ахалшені-2005" тощо.

"Усе це змусило нас знову засумніватися у бажанні грузинської сторони вибудовувати довгострокові стабільні і цивілізовані відносини, змістовною основою яких може бути лише стабільна якість продукції – виноробних виробів, що постачається на російський ринок", – повідомив він.

"Така значна кількість негативних висновків, причому, на реєстрацію видів продукції, яка повинна бути еталонною, свідчить про те, що не всі виробники вина Грузії винесли уроки з багаторічної ситуації, яка у нас була. Це дає нам всі підстави для можливого перегляду нашого ставлення до намірів грузинської сторони налагодити ділові партнерські відносини", – сказав він.

Онищенко заявив, що з літа цього року до РФ із Грузії надійшло 1739 партій алкогольної продукції від 22 виробників загальним обсягом понад 6 млн літрів.

"Сформувався основний пул виробників, який, за нашими оцінками, буде визначати найближчим часом кон'юнктуру і палітру виробів, що подаються на російський ринок", – сказав він.

Він заявив, що на тлі зростання кількості забракованих видів грузинської продукції, "абсолютно по-іншому виглядає ситуація з державою Абхазія". "Абхазія протягом всіх останніх років постачає на російський ринок продукцію, яка не викликає серйозних претензій до якості", – сказав голова Росспоживнагляду.

За його даними, у 2013 році з Абхазії надійшло 715 партій алкогольної продукції загальним обсягом понад 8,5 млн літрів.

Нагадаємо, Росія відмовилася від молочної продукції з Литви, також її не влаштовує якість молдавських вин.

Додамо, що останнім часом Росія знову застосувала до України низку торговельних обмежень під приводом захисту безпеки свого споживача, що дехто з оглядачів уже порівнював із «торговельною війною». Скажімо, Росія знайшла шкідливі мікроорганізми в українській ковбасі. А також може змінити для України умови експорту продукції тваринництва. Експерти припускали, що справжньою причиною є проголошений Україною курс на європейську інтеграцію, а не на євразійську під проводом Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук