Новий Кабмін відкликав з Верховної Ради законопроект «Про працю»

Кабінет міністрів відкликав законопроект №2708 «Про працю», який розробив і подав на розгляд Верховної Ради уряд Олексія Гончарука. У картці проекту закону на сайті Верховної Ради вказано, що 4 березня документ відкликали.

Нагадаємо, проект закону «Про працю» (№2708) вніс на розгляд парламенту тодішній прем’єр-міністр Олексій Гончарук 27 грудня минулого року. Документ передбачав запровадження нового трудового законодавства в Україні. Зокрема, заборону будь-якої дискримінації, спрощений процес звільнення працівників, гарантії щодо збереження місця праці, один вихідний/тиждень замість наявних двох, збільшення відпустки «за власний рахунок» на 15 днів та інші умови щодо оплати праці, форми трудової угоди та запобігання неофіційному працевлаштуванню.

До слова, чинний Кодекс законів про працю (КЗпП) був ухвалений за часів СРСР 50 років тому.

Проти ухвалення законопроекту «Про працю» виступила Федерація профспілок України, яка у січні направила позов до Окружного адміністративного суду Києва. Суд призначив підготовче засідання у цій справі на 8 квітня.

У чому суть проекту нового Трудового кодексу і за що його критикують

Комітет Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом у своєму висновку щодо законопроекту №2708 зазначив, що документ «послаблює рівень охорони праці, звужує обсяг трудових прав та соціальних гарантій працівників у порівнянні з чинним національним законодавством, що суперечить зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, та не відповідає праву ЄС».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук