Оновлення очисних споруд «Львівводоканалу» дозволить економити кошти і покращити екологію
Модернізація обладнання суттєво покращить очистку стічних вод та стан Полтви
Львів уже 3 роки працює над проектом великої модернізації очисних споруд «Львівводоканалу». Реконструкції вимагають пісколовки, відстійники, аеротенки. Їхній ремонт допоможе суттєво покращити очистку стічних вод та стан річки Полтви. І дасть зелене світло видобутку біогазу.
В.о. директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович розповідає: «Коли ми реалізуємо біогазовий проект, зменшиться кількість осаду, який утворюється на очисних спорудах. По-друге, осад, який пройде обробку біогазом, можна буде використовувати в нехарчовому сільському господарстві».
Також після реалізації проекту «Львівводоканал» зможе виробляти власну електроенергію, яка повністю забезпечить роботу очисних споруд. Таким чином підприємство заощадить до 80 млн грн на рік. Модернізація обладнання дозволить не платити штрафів, які зростуть після прийняття нового екологічного закону. Дмитро Ванькович пояснює: «Львівводоканал» змушений буде в рік сплачувати десь близько 100 млн грн екологічних податків і зборів. Тобто це принцип – реконструюйся або плати податки, очищай свою воду добре – і не плати».
Для модернізації очисних споруд 30 мільйонів євро готовий позичити Європейський банк реконструкції і розвитку. Ще 8 млн євро – НЕФКО – скандинавська екологічна фінансова корпорація. Окрім того, майже 7 млн євро – кошти з міського бюджету. Два фонди (E5P – Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership і Danida) готові просто подарувати Львову 14 млн євро на модернізацію очисних споруд. Завдяки цим грантам є можливість повертати менше, ніж коштує сам проект.
До слова, 28 травня депутати ЛМР не підтримали ухвалу про реконструкцію каналізаційних очисних споруд у Львові за кошти ЄБРР.
Якщо ж проект не вдасться втілити у життя, Львів не лише втратить економічну вигоду. Також це буде і удар по репутації. Заступниця міського голови з питань ЖКГ Ірина Маруняк зазначає: «Це буде і з точки зору практичної недобре, і з точки зору дипломатичної. Тому що ЄБРР хоче допомогти місту впорядкувати наші очисні споруди. Крім того, в нас є питання з польської сторони. Тому що оті всі нечистоти стікають в річку Західний Буг».
Як раніше повідомляв ZAXID.NET, поляки виявили готовність допомогти очистити львівську річку Полтву. Адже модернізація очисних споруд Львова покращить екологію річок Західний Буг і Вісли.
Більше того, якщо очисне обладнання «Львівводоканалу» не відремонтують, то під загрозою опиниться і майбутній сміттєпереробний завод. Дмитро Ванькович пояснює: «Очисні споруди «Львівводоканалу» мають приймати фільтрат від сміттєпереробного заводу. Але в тому стані, в якому зараз перебувають очисні споруди, очевидно, вони не зможуть приймати фільтрат».