«Львівводоканал» капітально ремонтує очисні споруди
Зараз ремонтують первинні відстійники та систему наповнення стоків повітрям
Системам уже понад 50 років. Після теперішнього їх оновлення неприємного запаху у місті відчутно поменшає. А очищені стоки відповідатимуть європейським нормам фільтрації.
Директор «Львівводоканалу» Валентин Вольський розповідає: «Ці очисні споруди — фізично і морально застарілі. Тому ми виконуємо ряд таких комплексних заходів по капітальному їх відновленню. Для того, щоб стоки, які потрапляють сюди, на виході були якісно очищеними».
Процес повного очищення триває 24 години. Стічна вода потрапляє до спеціального приміщення, де від неї відділяють сміття. Потім перемішують у відстійниках, щоб відділити шкідливий намул. Після того, як з води забрали небезпечний осад, вона потрапляє в аеротенк. Тут її збагачують киснем, для того, щоб відправити в річку вже очищеною.
Очищення відбувається на конструкціях, збудованих ще у середині минулого століття. Та новішого технологічного процесу за цей час не вигадали.
«Нема іншого шляху, нема іншої форми, яка б була настільки економічно виправдана. Ця станція виконує всі свої функції. І ви знаєте, ніхто ще не придумав сучаснішого процесу фільтрації стічної води», — розповів заступник головного інженера Володимир Васильченко.
Повне оновлення системи фільтрації коштує близько 200 млн євро. Звісно ж, у міста таких можливостей немає. Тому нинішні роботи ЛМКП «Львіводоканал» виконує власним коштом, але також і за підтримки міського бюджету. Цього вистачає, щоб підтримувати систему у належному стані. Начальник управління інженерного господарства Олександр Одинець розповідає: «Колись, декілька років тому, у Львові були проблеми з негативним запахом, який розповсюджувався. Сьогодні можете підійти до очисних споруд. І я не думаю, що тут є якийсь певний дискомфорт щодо запаху».
Ремонтні роботи на очисній станції триватимуть ще два тижні. Опісля вона зможе запрацювати на повну потужність і прийматиме понад 100 тисяч кубометрів стоків на добу.