Соціологи прогнозують проходження до Верховної Ради чотирьох партій

За партію президента «Слуга народу», якби вибори були найближчої неділі, готові проголосувати 43,8% українців

Партію «Слуга народу», афілійовану з Володимиром Зеленським, створили у грудні 2017 року

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил наразі є партія «Слуга народу». Її готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями, та 37,1% тих, хто має намір проголосувати. Загалом до парламенту, за умови збереження п'ятивідсоткового бар'єру, можуть потрапити чотири партії, результати ще двох — перебувають на межі. Про це повідомила соціологічна група «Рейтинг», яка 16-21 травня 2019 року провела опитування громадської думки.

Порівняно з соціологічними даними, оприлюдненими минулого тижня, партія «Слуга народу» покращила свої показники.

Згідно з даними дослідження, на другом місці «Опозиційна платформа – За життя», за неї хочуть проголосувати 10,5% опитаних та 8,9 тих, хто має намір голосувати. Далі у переліку: «БПП Солідарність» – 8,8% (7,4%), «Батьківщина» – 7,3% (6,2%), партія «Сила та честь» Ігоря Смешка – 5,1% (4,3%), партія Святослава Вакарчука – 4,6% (3,9%), «Радикальна партію О.Ляшка» – 3,3% (2,8%), «Опозиційний блок» – 3,2% (2,7%). Рейтинг інших партій менший від 3%.

Минулого тижня, згідно з даними опитування «Рейтингу», Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Центру «Соціальний моніторинг»,«Слуга народу» мала наступні показники — за партію тоді готові були проголосувати 29,5% серед усіх опитаних і майже 39,9% серед тих, хто прийде на вибори і визначився.

Зазначається, що нині партія «Слуга народу» – лідер в усіх макрорегіонах. «Опозиційна платформа – За життя» та «Опозиційний блок» мають міцні позиції у південно-східних областях. Інші партії, що зберігають шанси на потрапляння до парламенту, – у центрально-західних.

Рейтинг партій, за які планують голосувати українці на виборах до ВРУ

Рейтинг партій, за які планують голосувати українці на виборах до ВРУ (натиснть для збільшення)

Також партія «Слуга народу» лідер т.зв. «другого вибору». Її готові підтримати у разі неучасті свого фаворита у виборчих перегонах ще 11,4% респондентів, що мають намір голосувати. За «Опозиційну платформу - За життя» у такому випадку могли б проголосувати ще 7,1%, партію Вакарчука – 6,4%, «Батьківщину» – 5,1%, партію «Сила і честь» 4,9%, «Опозиційний блок» – 4,3%, «Радикальну партію» – 3,7%, «Громадянську позицію» – 3,6%, «БПП Солідарність» – 3,1%.

Відповідно до даних опитування, антирейтинг партій очолює «БПП Солідарність». За неї за жодних обставин не проголосували б 51,9%.

Окрім того, 58% опитаних заявили, що на парламентських виборах шукатимуть альтернативу серед нових партій, з іншого боку 26% – готові проголосувати за парламентські політичні сили. Запит на «традиційні партії» відносно вищий серед прихильників сил, які нині представлені у Верховній Раді. Водночас навіть тут від 24 до 40% готові віддати свої голоси «новим» політичним проектам.

Підтримка соціально-економічних ініціатив партії – головний мотив вибору політичної сили серед респондентів (59%). Виходячи передусім з симпатій до лідера голосують 14%, ідеологічних засад – 10%. Лідерський чинник відносно вищий серед симпатиків «Радикальної партії», ідеологічний – «БПП Солідарність». При цьому майже дві третини виборців згаданих політичних сил, будуть голосувати, виходячи з соціально-економічних ініціатив партії.

В опитуванні методом особистого формалізованого інтерв’ю брали участь 2000 респондентів віком від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження становить не більше ніж 2,2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук