Самозванець Павло Нікітін визнав, що не був учасником АТО

Пройдисвіт стверджує, що нічого не знає про походження документів про його участь в АТО, хоча раніше особисто подавав їх у органи соцзахисту

Самозванець Павло Нікітін визнав, що не був учасником АТО
Павло Нікітін (зліва на передньому плані) під час параду на День Героїв у Львові 27 травня 2018 року

51-річний Павло Нікітін, про якого йшлося у розслідуванні ZAXID.NET, визнав, що ніколи не був учасником АТО, але заперечив достовірність наведених у публікації копій документів – посвідчення учасника бойових дій (УБД) і довідки про участь в АТО.

Своє зізнання Нікітін, який спочатку відмовлявся від будь-яких коментарів, опублікував у Facebook через три дні після виходу статті «Історія самозванця», в неділю, 27 січня, о 16:10.

«Так, я не був в АТО. Я ніколи не говорив що я учасник АТО. Так, як і багато інших я возив допомогу, зустрічав тіла загиблих і тому є багато свідків», - написав Павло Нікітін.

Скріншот допису із зізнанням Павла Нікітіна з Facebook

Нікітін також заявив, що нічого не знає про посвідчення УБД і довідку про участь в АТО на його ім’я, копії яких були опубліковані ZAXID.NET.

«Походження тих документів мені невідоме. Я ними не користуюсь. В мене посвідчення інваліда війни ще з 2011 року. Згідно законодавства - особа не може мати два посвідчення одночасно. Між іншим, інвалід війни має більше пільг, ніж УБД», - заявив, зокрема, Нікітін.

Проте саме Павло Нікітін особисто подавав копії «невідомого йому» посвідчення УБД і довідку про участь в АТО у Залізничний відділ соцзахисту. Це ZAXID.NET підтвердила завідувачка сектору соціальних програм Залізничного відділу соцзахисту УСЗ ДГП Львівської міськради Ольга Галамай.

«Довідку про участь в АТО Павло Нікітін особисто приніс до нас. Він акцентував на тому, що був у 2014 році в АТО, а довідка була видана в 2017 році. Це нас дуже здивувало. Він також приніс копію посвідчення учасника бойових дій. Сказав, що загубив оригінал. Також цей чоловік наполягав, щоб ми його включили в реєстр учасників АТО і називав себе «інвалідом АТО», - сказала ZAXID.NET у телефонній розмові Ольга Галамай в неділю, 27 січня.

Вона додала, що документи, які приніс Павло Нікітін, досі зберігаються у службі соцзахисту і вони готові надати їх для будь-яких перевірок.

Павло Нікітін також опублікував фото двох своїх посвідченнь інваліда 2-ї групи. Одне з них видане 17.11.2016 і було дійсне до 15 листопада 2018 року. Натомість нове посвідчення, видане 16 листопада 2018 року і дійсне до 01.11.2021, Нікітін чомусь пізніше видалив.

Нижче публікуємо фото цього посвідчення.

Фото Павла Нікітіна/Facebook

Павло Нікітін наполягає на своєму статусі інваліда війни, однак не уточнює якої війни. Нагадаємо, що раніше він стверджував, що воював в Афганістані, хоча, як вдалося з’ясувати, насправді у 1986-1988 рр. він служив у в/ч №26178 у м. Щолково, Московської області. Там же під час показових виступів з нагоди Дня радянської армії 23 лютого 1987 року він травмував праве коліно. Саме ця травма меніска і стала підставою для оформленням статусу інваліда спочатку 3-ї, а пізніше 2-ї групи.

Як пояснила Ольга Галамай, насправді статус інваліда війни отримують особи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час виконання службових обов’язків.

«Ще потрібно з’ясувати, як саме цей чоловік отримав статус інваліда війни. Документи вказують, що він мав би отримати інший статус – «інвалід армії». Адже він отримав травму коліна під час якогось параду. Водночас сам Павло Нікітін наполягав, що є інвалідом війни саме як учасник АТО», - розповіла ZAXID.NET Ольга Галамай

Павло Нікітін також стверджує, що ще у лютому 2018 року відмовився від земельної ділянки на березі озера у Наварії, виділеної йому розпорядженням голови ЛОДА, на користь родини загиблого в зоні АТО Андрія Кизила. На підтвердження свої слів він опублікував заяву на ім’я голови ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО» Олександра Лопачука (Нікітін також є співзасновником цієї ГО), датовану 21.02.2018 р. Однак за годину Нікітін видалив фото цієї заяви з відкритого доступу. З фото неможливо встановити коли саме була написана ця заява.

Фото Павла Нікітіна/Facebook

Він також опублікував фото свого листа про відмову від земельної ділянки на ім’я Олега Синютки. Проте цей лист датований майбутнім числом, 28 січня 2019 року. Тобто з цим листом про добровільну передачу землі сім’ї загиблого в АТО бійця Нікітін звернувся лише після того, як стало зрозуміло, що він ніколи не воював і не брав участі в АТО.

Заява на ім'я голови ЛОДА Олега Синютки, датована 28 січня 2019 року

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук