Мер Пустомит попросив правоохоронців почати розслідування «наварійської справи»

На думку місцевої громади, діяльність ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО» може становити загрозу національній безпеці

Павло Нікітін під час військового параду у Львові 14 жовтня 2018 року

Міський голова Пустомит Олег Серняк звернувся до голови СБУ Василя Грицака, генерального прокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням перевірити діяльність ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО» та її співзасновника афериста Павла Нітіна, який кілька років видавав себе за учасника АТО.

Звернення мера з відповідними документами опублікували на Facebook-сторінці Пустомитівської міськради в понеділок, 28 січня. В документі вказано, що діяльність ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО» може становити загрозу національній безпеці та громадському порядку. Пустомитівська міськрада припускає, що представники «Ветеранської спілки воїнів АТО» могли увійти в змову з особами, які не є учасниками АТО, з метою отримати в приватну власність землі в рекреаційній зоні біля озера Наварія.

Мер Пустомит також звернув увагу на членство у Партії регіонів двох засновників «Ветеранської спілки воїнів АТО» Романа Саврука та Олександра Лопачука, а також на фальсифікацію документів учасника АТО ще одним засновником організації Павлом Нікітініним. Про діяльність останнього ZAXID.NET опублікував 24 січня розслідування «Історія самозванця».

Звернення Пустомитівської міськради до найвищих очільників правоохоронних органів України

Серед опублікованих Пустомитівською міськрадою документів є й заява Павла Нікітіна від 28 вересня 2015 року на отримання земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва в Пустомитах. У тексті заяви Павло Нікітін називає себе учасником АТО.

Мер Пустомит Олег Серняк у коментарі ZAXID.NET підтвердив, що Павло Нікітін 1 грудня 2015 року отримав земельну ділянку площею 0,08 га у кварталі забудови «Мирний». За даними Держгеокадастру, у січні 2017 року власницею цієї ділянки стала інспекторка патрульної поліції з Пустомит Ворох Наталія Романівна.

«Павло Нікітін дійсно звертався до нас з проханням виділити йому земельну ділянку. При цьому він вказав, що є учасником АТО. З документів він надав посвідчення інваліда війни 3-ї групи. Після появи вашої публікації ми детально вивчаємо матеріали у цій справі», – розповів Олег Серняк.

Заява Павла Нікітіна на отримання земельної ділянки у Пустомитах (фото Пустомитівська міськрада)

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року за зверненням «Ветеранської спілки воїнів АТО» голова ЛОДА Олег Синютка виділив 83 ділянки для учасників АТО. Однак 5 червня 2018 року журналісти антикорупційного проекту «Наші гроші. Львів» виявили, що в списку опинилося чимало підприємців і чиновників, які ніколи не брали участі в бойових діях.

Після публікації тієї статті Олег Синютка визнав, що в списку отримувачів землі є багато сторонніх людей. Він припускав, що його могли ввести в оману, але обіцяв оперативно розібратися у цій конфліктній ситуації. «Я покликав атошників, кажу: «Друзі, ви мене трошки обдурили. Ми зробимо так: той, хто служив в АТО – залишається, а той, хто ні – йде подалі», – заявляв 6 червня Олег Синютка. Проте він досі не скасував свої розпорядження про виділення землі на березі озера і не провів обіцяної кілька разів прес-конференції для журналістів.

24 січня ZAXID.NET опублікував розслідування про одного з засновників ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО» – Павла Нікітіна «Криголама», який видавав себе за майора ЗСУ, учасника АТО та війни в Афганістані. Виявилося, що Павло Нікітін фігурує в додатковому списку за підписом голови ЛОДА на отримання землі біля озера Наварія. Раніше він як учасник АТО також отримав безкоштовну земельну ділянку у селі Давидів біля Львова.

У суботу, 26 січня, під час публічного звіту перед громадськістю Олег Синютка відмовився коментувати появу Нікітіна у списку претендентів на земельні длянки на березі озера і Наварії.

Наступного дня Павло Нікітін визнав, що ніколи брав участі в АТО і пообіцяв звернутися до Синютки з заявою про передачу його ділянки родині загиблого в зоні АТО 23-річного Андрія Кизила, посмертно відзначеного званням Героя України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук