Пенітенціарна система України профінансована лише на 44% від потреби, – Мін’юст

СуспільствоАндрій Стець, 3 вересня 20172300
Коштів на ремонт СІЗО немає з 2014 року

На пенітенціарну систему в Україні виділено 3,7 млрд грн, що становить лише 44% від її потреб. Про це повідомив в інтерв'ю ZN.UA заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

«На всю систему нам дають 3,7 млрд. Це 44% від потреби. Плюс знадобилося б іще 1,1—1,2 млрд гривень на зарплати, щоб вийти приблизно на рівень із поліцією: близько 7 тис. грн для молодшого інспектора», – зазначив він.

Чернишов також підтвердив, що на ремонт СІЗО коштів немає з 2014 року.

«Якщо називати цифру необхідних коштів взагалі, вона буде космічна. Такими, які відповідають міжнародним стандартам, визнані лише близько 2% будівель. Найдавніша будівля — 1614 р. Лук'янівське СІЗО — 1859-го. ККД мереж, труб, теплотрас рухається до нуля. Ремонтувати безглуздо», – зазначив чиновник.

За його словами, на будівництво в Україні нових слідчих ізоляторів може знадобитися більше 150 млн доларів.

«В усталеній світовій практиці побудова нового СІЗО Грінфілд коштує приблизно 10 тис. доларів на одного ув'язненого. Оскільки вартість праці й будматеріалів у нас трохи нижчі — близько 8 тис. доларів. На цей час у СІЗО перебувають близько 19 тис. ув'язнених. Перемножимо й отримаємо 152 млн доларів: стільки потрібно коштів на будівництво нових СІЗО», – сказав Чернишов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Лук'янівське і Львівське СІЗО будуть передані інвесторам за програмою державно-приватного партнерства, після чого земля, де розташовуються ізолятори буде передана в приватні руки. У Мін'юсті заявили, що до фінансування буде запрошений Європейський банк реконструкції та розвитку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук