Мін’юст оголосив конкурс з продажу Лук’янівського і Львівського СІЗО

Львівський СІЗО є найстарішим в Україні

Міністерство юстиції оголосило про початок інвестиційного конкурсу з продажу Лук’янівського (Київського) і Львівського слідчих ізоляторів, сказала на брифінгу в четвер, 2 лютого, перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, повідомило агентство «Українські новини».

Вона зазначила, що міністерство близько півроку відпрацьовував процедуру продажу старих СІЗО в Києві та Львові і вирішило провести її за принципом державно-приватного партнерства.

«Цей конкурс зараз починається», – заявила Севостьянова.

У четвер, 2 лютого, Міністерство юстиції почало збір проектних пропозицій щодо будівництва нових слідчих ізоляторів у Києві та Львові. Планується, що нові СІЗО будуть побудовані у Львові на базі Личаківського виправного центру № 30 та у Київській області в районі Ірпеня або Бучі.

Також Мін’юст очікує великої кількості учасників інвестконкурсу з продажу Лук’янівського і Львівського СІЗО.

«Очікуємо, що на наші пропозиції відгукнуться багато інвесторів», – зазначила вона.

Севостьянова повідомила, що за результатами експертиз приміщення Лук’янівського і Львівського СІЗО визнані непридатними для проживання людей.

У свою чергу заступник міністра юстиції Денис Чернишов повідомив, що інвестконкурс буде проводитися на онлайн-платформі Європейського банку реконструкції і розвитку – IISS. Спершу Мін’юст проведе збір проектних пропозицій, потім проведе їх аналіз, потім переможець конкурсу побудує новий СІЗО, Мін’юст уведе його в експлуатацію і перевезе туди ув’язнених. Після цього територія і приміщення СІЗО в центрі Києва і Львова будуть передані компанії – переможцю інвестконкурсу.

При цьому Севостьянова допускає, що переможець інвестконкурсу не буде зносити будівлю Лук’янівської тюрми, враховуючи її історичне значення, і зробить з неї, наприклад, музей.

Нагадаємо, 2015 року Мін’юст повідомив про плани закрити 19 пенітенціарних установ, у тому числі Лук’янівський СІЗО. Його планували винести за межі міста.

У грудні 2016 року Мін’юст заявив, що віддасть у приватні руки не тільки будівлю Лук’янівського СІЗО, а й Львівського. Натомість майбутні власники цих будинків повинні звести нові слідчі ізолятори.

Львівський слідчий ізолятор розташовано в центральній частині міста, це найстаріший СІЗО в Україні. Будинок звели 1614 року як монастир Святої Бригіти. 1786 року монастир переобладнали під в’язницю, яка отримала назву «Бригідки». За польської влади будівлю використовували для утримання політичних в’язнів. З 1946 року установа функціонує як місце попереднього ув’язнення.

Лук’янівську в’язницю побудували в середині 19 століття. Будівля є пам’яткою історії у «Зводі пам’яток історії та культури».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук