Пенсіонерка перевезла через кордон 5 кг золотих монет, куплених у Львові
670 золотих монет оцінили у 1,5 млн злотих
Співробітники Люблінської митниці у пункті пропуску Гребенне на українсько-польському кордоні викрили незвичайний спосіб контрабанди. 68-річна пасажирка автомобіля, що поверталася зі Львова, сховала під одягом 670 золотих монет. Разом вони заважили 5 кг чистого золота. Їхню вартість судовий експерт оцінив у 1,5 мільйона злотих (12,6 млн грн за курсом НБУ). Українську ділянку кордону у Раві-Руській вона перетнула безперешкодно.
Після експертизи виявилося, що монети мають не лише матеріальну, а й історичну цінність.
«Всі монети були виготовлені із золота. Більшість походить з XIX та XX століть, зокрема це монети Угорського королівства, французькі, бельгійські та швейцарські франки, австрійські корони та британські суверени», – повідомляє PolsatNews.
Дев’ять монет викарбувані до 1850 року і мають історичну цінність. За висновками експертів, найстарішою монетою були 20 франків 1817 року із зображенням короля Людовіка XVIII. Інші 661 монет були валютним золотом, викарбувані після 1850 року.
Оперативні, достовірні і найважливіші новини тут Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleКрім того, деякі монети досі є законним платіжним засобом. Решта – так звані інвестиційні монети, що розглядаються як спосіб інвестування капіталу.
68-річна жінка, в якої виявили контрабанду, зізналася та подала заяву про добровільне взяття на себе відповідальності. Вона пояснила, що монети купила у Львові у подруги.
У повідомленні не зазначається дати, коли митники викрили контрабанду, як і національності контрабандистки.
Як наголошує польська митна служба, незалежно від вартості монет, кожну з них необхідно декларувати. Жінка заплатила 50 тис. злотих штрафу та покрила витрати на провадження, включаючи висновок експерта. Валютні золоті монети їй повернули.
