Переселенці з Донбасу облаштують на Львівщині власне поселення

СуспільствоОльга Перехрест, 11 вересня 201570855
Переселенці з Донбасу облаштують на Львівщині власне поселення
Громадський рух переселенців Донбасу

Незабаром в селі Вороців Яворівського району з’явиться власне поселення для переселенців з Донбасу. Ініціаторами проекту став «Громадський рух переселенців Донбасу». Активісти звернулись до місцевої влади з проханням надати їм землю для будівництва житла і отримали оригінальну пропозицію – земельні ділянки в обмін на нову дорогу.

Як розповіла ZAXID.NET лідерка «Громадського руху переселенців Донбасу» Надія Нещаденко, мешканці Донецька, які переїхали до Львова подалі від війни, хотіли спільно вирішувати проблеми із житлом та, за словами Надії, хотіли «влитись до львівського громадянського суспільства».

Сьогодні в організації, яку створили у травні цього року, є 53 людини. Це все люди із чіткою проукраїнською позицією, розповідає Надія Нещаденко. Ніхто з них не хоче повертатись назад, бо вважають: сепаратизм з голів не вивітрити – на це потрібні роки та зміна поколінь.

Після тривалого періоду проживання у Львові в орендованих квартирах, переселенці дійшли до думки про необхідність власного житла. Виникла ідея збудувати разом ціле «містечко». 

«Громадський рух переселенців Донбасу» шукав можливість отримати землю для будівництва свого «містечка» у багатьох селах, але домовитись змогли лише у селі Вороців Яворівського району. Голова сільради Ірина Перун пішла назустріч переселенцям та запропонувала оригінальне рішення: село виділяє необхідні ділянки землі для будівництва, натомість переселенці допомагають із ремонтом дороги. 

«Це не було лише одноосібне рішення, - каже Надія Нещаденко. – Постійно збирались засідання депутатів районної ради, куди запрошували місцевих активістів та нас. Гадаю, з мешканцями також радились. Люди дивились на нас, ставили питання, і врешті дали відповідь – нам дадуть землю», - розповідає жінка. 

Надія Нещаденко (фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET)

Мова йде про 24 ділянки землі. Спочатку переселенці отримали 6 ділянок. Решту вони мають отримати у своє користування після того, як буде зроблена дорога та проведуть необхідні комунікації. 

Надія Нещаденко визнає, що земля їм дісталась проблемна: поруч річка, яка розливається на цій території, та багато торфу. Але вони все одно задоволені. Як розповідає жінка, місцеві мешканці раді новим сусідам, адже після проведення комунікацій їхні земельні ділянки зростають в ціні.

Нова дорога, яку переселенці робитимуть власноруч, має бути завершена до кінця вересня. А вже навесні мають розпочати зводити будинки. До початку літа будівництво планують завершити. Вартість будівництва дороги Надія Нещаденко тримає у таємниці - каже, це може нашкодити іншим переселенцям, хто захоче повторити їхній досвід. Жінка каже, що в майбутньому інші голови сільських рад можуть також просити від переселенців в обмін на землю зробити в селах комунікації, провести світло чи щось інше, а це не правильно, адже не всі зможуть собі це дозволити.

Більша частина активістів – це підприємці. Багато кому довелось розпочинати нову справу з нуля. 

«Я організувала агентство нерухомості та турагенцію. Наталя Марійчук виграла грант і розводить перепілок. Катерина Пантикіна відкрила рекламну агенцію, Людмила Галай робить цукерки, Володимир Татаренко відкрив чебуречну. Інші займаються тим самим, чим займались вдома: Олександр Солоненко прекрасний фотограф і має фотостудію, Володимир Коноплев і Михайло Бовгунов – землевпорядники, Геннадій Волков – директор юридичної фірми, Василь Колодій – будівельник», - розповідає Надія Нещаденко.

За словами переселенців, зараз найбільшою проблемою є гроші. Організація зверталась по допомогу до всіх, хто міг би якось допомогти, зокрема до громадянської організації «Кримська Діаспора» та її лідера Анатолія Засоби. Надія Нещаденко каже, що завдяки Засобі їм вдалось передати своє звернення до міністра соціальної політики Павла Розенка, а також сконтактувати з різними міжнародними організаціями. Зокрема, «Громадський рух переселенців Донбасу» заручився підтримкою Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук