Переселенці з Донбасу об’єднались у Львові у громадську організацію
Переселенці із східних регіонів України, які переїхали до Львова, об’єдналися в громадську організацію «Схід та Захід разом», мета якої - подолання стереотипів про Донбас та активне включення у громадське життя Львова.
Про це сьогодні, 23 грудня, під час прес-конференції розповіла голова організації та ініціатор її створення Надія Нещаденко.
«Фактично наше об’єднання виникло 2 листопада, коли ми зібрались на акцію протесту проти того, що відбувається на сході України. І хоча тоді нас було небагато, від того часу багато змінилось і наша громада зросла», – розповіла Надія Нещаденко.
Мета об’єднання – згуртувати людей, які вимушені були покинути свої домівки та переїхати до Львова, спільне вирішення побутових проблем та подолання стереотипів про Донбас, які усталені на заході країни. Зараз в організації 130 офіційних членів, однак реально активних людей, які долучаються до роботи, більше двохсот.
«Особливість у тому, що до Львова приїхали інші люди, аніж до Харкова чи Дніпропетровська. Це альтернативний Донбас, який вважає Донецьку та Луганську області невід’ємною частиною України. Більшість цих людей зазнали переслідувань у себе вдома», – зауважила пані Надія.
За її словами, люди розуміють, що ще не скоро зможуть повернутись додому, тому вирішили влитись у життя Львова, долучатись до вирішення його проблем та працювати для країни в цілому.
«Для всіх ця ситуація стала викликом, але одні люди впали в депресію і кричать, що їм усі щось винні, а інші навпаки, побачили в цьому шанс реалізувати себе по-новому», – додала Нещаденко.
Серед проектів, які хочуть реалізовувати вимушені переселенці, не тільки бізнесові, а й соціальні та благодійні. Зокрема, члени організації хотіли б збудувати будинок, у якому могли б придбати житло переселенці. При цьому, 10% житла ГО планує віддати на потреби міста – для виділення житла учасникам АТО чи сім’ям загиблих.
Загалом члени громадської організації наголошують – ставлення до них у Львові дуже лояльне і дружелюбне. Кажуть, що саме тут відчули можливість розвитку особистого та бізнесового.
«Звісно тут людям теж живеться непросто, але цінність Львова в активності його людей. У Донецьку громадська активність пов’язана лише з грошима, а не з бажанням щось робити», – сказала голова громадської організації.