У «Львівавтодорі» заявили, що змушені надовго вимикати світлофори під час візиту президента

Місцева влада вимагає «не створювати незручності для львів’ян», але це виявилось неможливим

Під час візиту президента України Петра Порошенка, запланованого на 18 січня, частину світлофорів у Львові знову переведуть у режим миготливого жовтого світла. Зважаючи на обурення багатьох львів’ян кількагодинним вимкненням світлофорів під час минулого візиту президента у грудні, цього разу і голова ЛОДА, і мер міста висловили побажання, щоб світлофори вимикали лише на час проїзду президентського кортежу. Проте у «Львівавтодорі» уже заявили, що це технічно неможливо і світлофори вимикатимуть щонайменше на півгодини.

Голова ЛОДА Олег Синютка надіслав 17 січня офіційного листа на адресу мера Львова Андрія Садового з вимогою «виконати вимоги Управління патрульної поліції у м. Львові стосовно переключення світлофорних об’єктів у режим жовтого миготіння лише під час проїзду осіб, що охороняються державою». При цьому у листі наголошується, що «створювати незручності для львів’ян та гостей міста неприпустимо». Копію цього листа опублікувала у Facebook в.о. начальника управління інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.

Раніше того ж дня Львівська міськрада поширила повідомлення, що наполягатиме на ситуативному, а не кількагодинному призупиненні роботи світлофорів під час візиту президента і звернеться з цього приводу до відповідних органів, зокрема до поліції. «Завтра до Львова заплановано візит офіційних осіб. Тому я би не хотів, щоб були якісь експерименти із роботою світлофорів, які служби організували минулого разу. Коли є візити таких осіб, то пульт управління світлофорами переходить до спеціальних служб. Тому звертатимемося зокрема і до поліції, щоб, коли під’їжджає кортеж, то на 10 хв, ситуативно, відключати світлофори, а не за 3-4 години та паралізувати місто, унеможливити рух і викликати велике збурення населення. Такі речі недопустимі», – процитувала міського голову Львова Андрія Садового прес-служба Львівської міськради.

Як відомо, маршрут руху президента України та інших високопоставлених осіб розробляє Управління державної охорони, яке не розголошує цю інформацію з метою безпеки. Поліція отримує цю інформацію фактично в останню мить і передає її у відповідні муніципальні органи, які мають забезпечити безперешкодний проїзд кортежу.

У Львові за роботу світлофорів відповідає ЛКП «Львівавтодор». Проте його співробітники запевняють, що за всього бажання не можуть забезпечити зміну роботи світлофорів виключно на час проїзду президентського кортежу – зокрема, і через секретність.

«Ми не можемо знати маршрут президента – про нього нам повідомляють представники відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції. У Львові є лише 28 сучасних світлофорів, які можна вимикати-вмикати віддалено, з офісу. Всі інші світлофори в миготливий режим переводять наші працівники вручну, – пояснив ZAXID.NET речник ЛКП «Львівавтодор» Олексій Хміль. – Якщо ми не знаємо маршруту, то ми ж не можемо на кожному світлофорі у місті поставити людину, хай чекає дзвінка, – але ми піднімаємо всі наші кадрові ресурси і буквально по кожному світлофору нам дзвонять патрульні зі словами «тоді-то той світлофор має бути відімкнений», наші працівники їдуть до цього світлофора і вимикають його. А потім, навіть якщо ми побачили, що кортеж проїхав на конкретній ділянці, ми не маємо права без вказівки вмикати на ній світлофори і знову чекаємо дзвінка. Як мені пояснили наші спеціалісти, відімкнення на 10 хвилин можливе лише в теорії. В реальності навіть при злагодженій роботі усіх служб цей час можливо мінімізувати приблизно до 30 хв».

Нагадаємо, під час останнього візиту Петра Порошенка до Львова у грудні 2017 року на багатьох перехрестях впродовж кількох годин світлофори працювали у режимі миготливого жовтого світла, що призвело до виникнення серйозних заторів на дорогах. Це навіть викликало незначну перепалку між представниками ЛОДА і мерії з приводу того, хто несе відповідальність за вимкнення світлофорів.

P.S. Уже після публікації цієї статті стало відомо, що «Львівавтодор» звернувся з офіційним листом до патрульної поліції Львова з пропозицією розставити на шляху президентського кортежу поліцейських-регулювальників, аби уникнути вимкнення світлофорів, що очікувано призведе до заторів. У патрульній поліції запевнили, що забезпечать перехрестя регулювальниками, однак світлофори все одно доведеться вимикати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук