ДФС оприлюднила дані про розмитнені за пільговий період євробляхи

Найактивніше розмитнювали автівки з іноземною реєстрацією на Київщині та у Західній Україні

22 лютого сплив термін пільгового розмитнення авто з-за кордону з 50% знижкою ставки акцизного податку

Державна фіскальна служба повідомила, що з 25 листопада 2018 року по 24 лютого 2019 року на пільгових умовах в Україні розмитнили 218 тис. транспортних засобів на іноземних номерах. Їхні власники сплатили до бюджету 13,5 млрд грн, повідомила прес-служба ДФС.

Майже 140 тис. машин – це так звані євробляхи, які потрапили в Україну до набуття чинності нових правил і перебували на території країни в митному режимі тимчасового ввезення або транзиту. За їхнє оформлення сплатили 8,65 млрд грн, у тому числі 4,3 млрд грн акцизного податку, 2,5 млрд грн ПДВ, 0,772 млрд грн мита.

Майже 87% євроблях, а саме 121,4 тис, порушили терміни перебування в Україні. За них власники добровільно сплатили 1,03 млрд грн (8500 грн за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів.

Найбільше автомобілів оформили Київська міська митниця – 24,1 тис. автомобілів, Волинська – 15,4 тис., Закарпатська – 12,1 тис., Львівська – 11,2 тис., Чернівецька – 10,7 тис. автомобілів.

Останні євробляхи будуть оформлені за пільговою ставкою акцизного податку (коефіцієнт 0,5) до 28 лютого, але вони вже істотно не вплинуть на загальну статистику, зазначила прес-служба ДФС.

Нагадаємо, 8 листопада 2018 року парламент ухвалив два закони щодо автомобілів з іноземною реєстрацією.

Перший запровадив нову формулу акцизного податку, який розраховують як множення базової ставки (від 50 до 150 євро залежно від типу і об'єму двигуна) на коефіцієнт двигуна (обсяг/1000) і коефіцієнт віку (кількість повних календарних років).

Другий підвищив розміри штрафів за порушення термінів перебування євроблях в Україні. Вони набудуть чинності з 24 травня. Доти буде чинним так званий перехідний період, коли розмитнити машину можна буде на загальних умовах, але без штрафу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук