Покроково щодо порядку розрахунку суми застави, її сплати та повернення

Блог начальника Львівської митниці ДФС Левка Прокіпчука

БлогиЛевко Прокіпчук , 25 листопада 2018 2818
Левко Прокіпчук
Екс-начальник Львівської митниці ДФС

З урахуванням змін, внесених Законом України від 08.11.2018 #2612-VIII до статті 381 Митного кодексу України, громадяни-резиденти при поміщенні транспортних засобів особистого користування, що перебувають на іноземній реєстрації, у митний режим транзиту зобов‘язані внести грошову заставу в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.

До суми застави входить:

ввізне мито, обчислене за ставкою 10% від вартості транспортного засобу;

акцизний податок за ставками, визначеними Податковим кодексом з урахуванням змін, внесених Законом України від 08.11.2018 #2611-VIII;

податок на додану вартість, обчислений за ставкою 20% від вартості транспортного засобу з урахуванням сплаченого ввізного мита та акцизного податку.

Вартість транспортного засобу визначається з урахуванням вимог статті 368 Митного кодексу України. Зокрема, за відсутності документів, що підтверджують вартість, посадова особа може визначити вартість самостійно на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари.

Серед джерел про вартість транспортних засобів у країнах Європейського Союзу можна визначити наступні:

Mobile.de;

Autoscout24.de;

Moto.allegro.pl;

Otomoto.pl.

Після вивезення транспортного засобу у встановлений строк громадянин громадянин має право на повернення внесеної грошової застави шляхом звернення до митниці з подання наступних документів:

⁃ акту про вивезення транспортного засобу за межі митного території України, складеного у пункті пропуску при вивезенні т/з;

⁃ другого примірника квитанції МД-1, за якою внесена грошова застава;

⁃ копії платіжних документів про внесення сум застави.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук