Поліція підозрює працівників НБУ у змові з 37-ма банками

ЕкономікаРоман Ганкевич, 7 грудня 20173850
Службових осіб НБУ запідозрили у змові з банками

Національна поліція підозрює службових осіб Національного банку (НБУ) у змові з власниками та керівниками 37 банків. Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду Києва.

Згідно з матеріалами судового рішення, поліція підозрює посадових осіб НБУ у зловживанні владою або службовим становищем при наданні дозволу на докапіталізацію цих банків. Зокрема, правоохоронці звинувачують службових осіб регулятора у неналежній перевірці джерела походження коштів, якими банки поповнювали свої статутні фонди в рамках докапіталізації.

«При здійсненні досудового розслідування встановлено, що в період 2016 - 2017 років службові особи Департаменту інспекційних перевірок Департаменту банківського нагляду Департаменту ліцензування НБУ діючи умисно та узгоджено між собою, з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи у змові з власниками і керівниками комерційних банків, зловживаючи всупереч інтересам служби, своїм службовим становищем, не виконували власні службові обов'язки по перевірці походження грошових коштів, які спрямовуються на капіталізацію банків, знаючи про невідповідність їх походження вказаним у наданих документах», - йдеться в матеріалах суду.

Через це слідчі просили надати доступ до документів цих банків, які перебувають у власності НБУ і становлять банківську таємницю.

Суд надав поліції необхідний доступ до документації таких банків, як: Банк Богуслав, Кредитинвест Банк, Вернум Банк, Банк Авангард, Міжнародний інвестиційний банк, Агропросперіс банк, Полтава-Банк, Конкорд, Розрахунковий центр, Новий, Траст-капітал, Європромбанк, Оксі Банк, Комерційний Індустріальний банк, Банк Січ, Альтбанк, Банк Портал, Комінвестбанк, Фінансовий Партнер, Айбокс Банк, Альпарі Банк, Гефест, Кристалбанк, Промислово-фінансовий банк, Полікомбанк, Регіон-Банк, Український Капітал, Акордбанк, Земельний Капітал, Кредит Оптима Банк, МетаБанк, Мотор-Банк, Сітібанк, Український банк реконструкції та розвитку, Укрбудінвестбанк, Банк Фамільний, Банк Центр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук