Поліція розслідує продаж облрадою львівської друкарні за заниженою вартістю

Приватизовану за 10 млн грн комунальну друкарню виставили на продаж за 40 млн грн

ЕкономікаКатерина Родак, 1 лютого 201916310
Поліція розслідує продаж облрадою львівської друкарні за заниженою  вартістю
фото OLX
Правоохоронці звинувачують управління майном спільної власності Львівської облради в зумисному заниженні вартості друкарні на вул. Пекарській,11а

Галицький районний суд Львова наклав арешт на будівлю друкарні, що на вул. Пекарській, 11а у Львові, яка колись належала Львівській облраді, однак потім була приватизована на аукціоні. Правоохоронці підозрюють, що облрада продала будівлю за заниженою вартістю, повідомили «Наші Гроші.Львів».

Арешт на будівлю наклали у рамках кримінального провадження, відкритого поліцією 10 січня 2019 року. Згідно з ухвалами суду, слідчі підозрюють, що ТОВ «Спіраль» приватизувало друкарню за заниженою вартістю завдяки сприянню службових осіб управління майном спільної власності Львівської облради.

«За наявними даними, службові особи управління [майном спільної власності], зловживаючи владними повноваженнями, перебуваючи у змові із представниками ТОВ «Спіраль», створили штучні підстави для проведення аукціону за методом заниження ціни, а також завідомо зменшили вартість об’єкта приватизації в інтересах вищезазначеного підприємства.

При цьому,ринкова вартістьодного квадратного метра нерухомого майна у вказаному районі Львова коливається в межах 15-20 тис. грн. Водночас, службові особи Управління реалізували майновий комплекс за ціною близько 5 тис. грн. за 1 м2, що в 3-4 рази менше від реальної ціни», – йдеться в ухвалі Галицького районного суду.

Приватизація будівлі друкарні площею понад 2 тис. м2 в центрі міста відбувалася шляхом аукціону за методом зниження ціни восени 2017 року. Окрім ТОВ «Спіраль» участь в аукціоні взяла ще одна компанія – ТОВ «Українські телекомунікації». У протоколі аукціону, який редакція «НГ. Львів» отримала за запитом, вказано, що переможець очікував зниження ціни друкарні зі стартової 20,9 млн грн до 10 млн грн, і аж потім оголосив про купівлю. Відтак будівлю продали за неповних 360 тис. доларів (за тодішнім курсом НБУ).

Уже в липні 2018 року будівля друкарні перейшла у власність іншої фірми – ТОВ «Спіраль Львів», яку створили шляхом реорганізації ТОВ «Спіраль». Після цього на сайтах з продажу нерухомості з’явилися оголошення про продаж друкарні на Пекарській, однак вже за значно вищу ціну – 1,6 млн доларів.

«Можлива добудова двох поверхів. У будівлі збереглися оригінальні вікна, двері, батареї, австрійське обладнання, що може бути використано при декоруванні реконструйованого об’єкту. Зі споруди відкривається чудова панорама на місто. Споруду можна використати як офіс чи для створення тематичного готелю», – рекламували об’єкт. Тепер ці оголошення не активні.

У січні 2019 року Галицький районний суд у звязку із кримінальним провадженням поліції дозволив арешт друкарні, а також доступ до потрібних поліції документів та призначив оціночно-будівельну експертизу.

Фірми «Спіраль» і «Спіраль Львів» належить одній особі – 46-річному Юрію Стеціву. Він також є власником низки інших компаній: ТОВ «Галагрохолдинг», ПП «Замарстинів», один із бенефіціарів ТОВ «Замарстинів 40». Раніше він був власником ТОВ «Ріелпогранбуд-3», яке тепер належить Ростиславу Мельнику.

За даними «НГ.Львів», Юрій Стеців може бути добре знайомий зі своїм конкурентом на аукціоні з приватизації друкарні. ТОВ «Українські телекомунікації» контролює 29-річний киянин Євгеній Сіліверстов, який був одним із бенефіціарів ТОВ «Львівське автотранспортне підприємство 24654». Після нього бенеціарним власником «ЛАТП 24654» став сам Юрій Стеців.

Додамо, що 18 грудня 2018 року постійна комісія з питань землекористування Львівської міськради розглянула проект ухвали про надання в оренду ТОВ «Спіраль» ділянку площею 0,0663 га на Пекарській, 11-а для будівництва та обслуговування будівлі готелю. Це рішення у подальшому має ще затвердити сесія облради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук