Пологове відділення перинатального центру у Львові планують відкрити у березні

Проте для закупівлі обладнання необхідно ще понад ₴50 млн

Головні новини Львова 08.02Юлія Девда, 8 лютого 2018, 20:45 2121 1

У четвер, 8 лютого, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у межах робочого візиту на Львівщину відвідав приміщення обласного перинатального центру, що розташований на вул. Дж. Вашингтона, 6. У третій декаді березня після реконструкції тут планують відкрити пологовий та адміністративний корпуси. Перинатальний центр закрили у 2013 році. До цього моменту у стінах закладу тривали ремонтні роботи. Зараз у палатах і кабінетах залишилося встановити медичне обладнання.

«На сьогодні ми маємо готовий корпус, який за півтора місяця розпочне роботу. Для пологового відділення вже замовили обладнання. Коли буде мінімальний його набір, тоді пологи і розпочнуть приймати. Якщо потрібно буде підтримати перинатальний центр щодо закупівлі необхідної медичної апаратури, я готовий допомогти», – заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Загалом із державного бюджету на реконструкцію перинатального центру ще на початку літа виділили понад 45 млн грн. А на закупівлю медичного обладнання нещодавно оголосили тендер.

«Сьогодні потребуємо 55 та 67 мільйонів гривень. Якщо ми отримаємо цю суму, то скеруємо її відповідно на закупівлю обладнання та завершення реконструкції корпусу гінекології та реанімації. За 7 млн грн у бюджеті розвитку вже проголосовано. Також область подала заявку у Фонд регіонального розвитку на 25 млн грн. Решту суми хотілося б отримати від держави», – пояснила заступниця голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.

Тим часом обласна рада вже оголосила конкурс на посаду директора перинатального центру як некомерційного підприємства. Саме він буде керувати лікарнею, а не головний лікар.

«Директор, окрім контролю за всім процесом, буде мати дуже серйозну роботу щодо залучення коштів, формування бюджету, конкурентноздатності установи та міжнародної співпраці», – пояснила директорка департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак.

Нагадаю, у 2013 році обласний перинатальний центр закрили на реконструкцію за урядовою програмою. Проте державне фінансування припинилось. А більшість працівників залишились тоді без постійного місця праці. Спочатку планувалося, що частина перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона запрацює до кінця 2017 року. Тепер анонсують відкриття на третю декаду березня 2018 року. Також планується, що на початку наступного року запрацює ще й гінекологічне відділення та реанімація.

Як повідомляв ZAXID.NET у липні 2013 року, на реконструкцію перинатального центру у Львові планували витратити близько 100 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук