Попри запевнення Генпрокуратури, слідчий процес в Україні таки зупинився

Суди не приймають клопотань від слідчих Генеральної прокуратури у справах, поданих з 1 березня

Незважаючи на офіційні запевнення Генпрокуратури, з 1 березня слідство повністю заблоковано – суди відмовились приймати клопотання слідчих, повідомив прокурор відділу Генпрокуратури Олексій Донський.

«Я сьогодні звернувся до Печерського райсуду з сімома клопотаннями про особливо тяжкий корупційний злочин. Нам відмовили у їх прийнятті взагалі на тій підставі, що з сьогоднішнього дня ми не є уповноваженим суб’єктом слідства», – заявив він у коментарі «Українській правді».

Прокурор додав, що відмовляли на рівні канцелярії суду, рішень по суті клопотань не приймали.

Подібні відмови були отримані на всі без винятку звернення від слідчих прокуратури.

«Це стосується і справ про Майдан, і про особливо тяжкі злочини. Це торкнулося навіть тих проваджень, які належать за підслідністю НАБУ», – обурився він.

Донський нагадав, що у перехідних положеннях до закону про НАБУ справи, наприклад, щодо екс-генпрокурора Віктора Пшонки чи екс-прем’єра Азарова, належать до НАБУ, але закон визначає, що слідчі прокуратури мають повноваження їх розслідувати.

«Зі створенням ДБР виникла колізія між двома законами, яка не була усунута законодавцем. Закон про НАБУ по корупційних провадженнях каже, що слідчі прокуратури зберігають свої повноваження. А закон про ДБР каже, що з моменту створення ДБР таких повноважень не існує. Цю колізію суди сприймають так, що повноважень слідчих немає», – пояснив він.

«Мені особисто це зашкодило в роботі у справі про особливо тяжкий корупційний злочин. У нас були серйозні плани, сьогодні ці клопотання завернули без розгляду», – обурився він.

Донський уточнив, що такі відмови не стосуються клопотань, які подаються під час судових засідань, або справ, поданих до суду до 1 березня.

«Це стосується лише тих проваджень, де на сьогодні продовжується досудове розслідування», — сказав він.

Донський підтвердив, що жодне клопотання в рамках досудових розслідувань, навіть про обрання запобіжного заходу, суди розглядати не будуть, якщо вони подані з 1 березня.

«Навіть якщо б суди задовольняли наші клопотання, це б створило в подальшому можливість визнання, наприклад, доказів в подальшому незаконними», – пояснив він.

«Це реальний повний колапс слідства. І він не може бути усунутий якимись домовленостями, він може бути усунутий лише внесенням змін до законодавства», – зазначив він.

Крім того, слідчий в коментарі «Українській правді» також повідомив, що в Печерському суді його попросили передати всім слідчим, «щоб не зверталися до Печерського райсуду з клопотаннями, бо вони не є органом досудового розслідування».

Раніше, попри застороги, прокурор ГПУ Владислав Куценко заявляв, що розслідування справ стосовно злочинів проти Євромайдану не зупиниться 1 березня.

Силовики двічі звертали увагу на наслідки загрозливої законодавчої колізії – 21 січня і 17 лютого.

На позачерговому засіданні уряду 29 лютого було оголошено про створення Державного бюро розслідувань та затверджено шістьох з дев’ятьох членів конкурсної комісії з відбору його керівника.

Наступне засідання Верховної Ради, на якому вона зможе усунути законодавчу колізію, пройде 15 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук