Порошенко визначив членів комісії, яка обере директора Держбюро розслідувань

Президент заповнив свою квоту в конкурсній комісії Держбюро розслідувань

СуспільствоАндрій Стець, 27 лютого 20166150
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про визначення осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань». Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Як зазначається у документі, визначення президентом здійснюється відповідно до частини третьої статті 11 Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

До складу комісії від президента увійшли: завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Роман Майданик, професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Віктор Самохвалов та партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко» Тетяна Сліпачук.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Зазначимо, директора бюро повинен призначити президент за поданням прем'єр-міністра після конкурсного відбору. До складу конкурсної комісії повинні увійти по три людини за квотами президента, Верховної Ради і Кабміну.

Для того, щоб комісія розпочала роботу, вона повинна мати щонайменше шістьох членів. Для прийняття рішення потрібно п'ять голосів.

Як повідомляв ZAXID.NET, закон «Про Державне бюро розслідувань» (№ 2114) був ухвалений в цілому 12 листопада 2015 року.

24 листопада 2015 року голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав низку законів, зокрема і про створення Державного бюро розслідувань.

Держбюро розслідувань має виявляти, розкривати і припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, які вчинили службові особи Національного антикорупційного бюро України, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України).

14 січня Петро Порошенко повідомив, що підписав прийнятий раніше Верховною Радою закон про Державне бюро розслідувань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук